Jak co roku wszyscy tczewscy pierwszoklasiści zostaną wyposażeni w odblaski.

Już od wielu lat, na początku roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych,  prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki  przekazuje uczniom pierwszych klas szkół podstawowych breloczki odblaskowe. Odblaski można przypiąć do plecaka, kurtki itp. Uczniowie otrzymują je podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze, które prowadzone są przez  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. W tym roku na dzieci czeka 650 kolejnych odblasków. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przekazał je na ręce insp. Dariusza Krasuli, komendanta KPP w Tczewie.

– Bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet – podkreśla Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Odblaski to drobny element, ale sprawia, że dziecko jest widoczne na drodze, a to  w połączeniu z wiedzą, jaką przekazują dzieciom policjanci czy strażnicy miejscy, jest bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa.

Tczewscy funkcjonariusze już wkrótce rozpoczną spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły.

Również Straż Miejska prowadzi, jak co roku, działania „Bezpieczna droga do szkoły” kontrolując  m.in. oznakowanie w sąsiedztwie szkół oraz prowadząc zajęcia z uczniami. Edukowani są także rodzice, którzy nie zawsze prawidłowo parkują samochód podwożąc dziecko do szkoły.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSukces tczewskich bilardzistów
Następny artykułMieszkańcy Tczewa płacą mniej