Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej Romana Landowskiego.

22 sierpnia minęła trzynasta rocznica śmierci pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Kociewski twórca pozostawił po sobie 14 książek m.in. „Bedeker Kociewski”. Był też twórcą „Kociewskiego Magazynu Regionalnego”, który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa.

Jan Kulas przypomniał życie i działalność Romana Landowskiego. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zwiedzili jej nową wyremontowaną siedzibę. Przewodnikiem po obiekcie był dyrektor placówki Krzysztof Korda, który zwrócił uwagę jak ważną rolę w zbiorach i pracy biblioteki odgrywa kociewski regionalizm.

Wśród uczestników spotkania obecni byli: Kazimierz Ickiewicz Radny Miasta Tczew, dr Krzysztof Korda Radny Powiatu Tczewskiego, Jan Kulas Radny Powiatu Tczewskiego.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie – oddział Kociewski w Tczewie i Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta.

[ZKP]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułXXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej – IV turniej
Następny artykułXIV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego – online