4 listopada 2022 o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym CKiS, ul. Wyszyńskiego 10 odbędzie się koncert “OLD BREAKOUT- Tribute to Nalepa – 80a“. Bilety: 70 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu koncertu.

Muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Ojcowi Polskiego Bluesa, trasa koncertowa upamiętniająca 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy i 80-te urodziny Tadeusza Trzcińskiego.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album “Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Następnie Trzciński  nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: “Mira”, “Karate” i “Ogień” aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu “Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech.

W 2018 roku nagrywają także płytę “OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa & Kubasińska”. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout stworzyli kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy – OLD BREAKOUT – 80a”. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta jest dostępna dla Publiczności koncertów zespołu od końcówki września 2022 roku.

Dla mieszkańców Tczewa zespół Old Breakout wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:

Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) – harmonijka ustna

Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) – gitara basowa

Marcin KOŁDRA – wokal, gitara,

Sławek BURAKOWSKI – gitara,

Łukasz BILIŃSKI – perkusja.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana harmonogramu odbioru odpadów
Następny artykułNoc ze sztuką w Fabryce Sztuk – 5 listopada