W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 i zaleceniami rządu dotyczącymi pracy administracji publicznej:

– robocza sesja Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia odbędzie się w trybie zdalnym

– uroczystości związane z Dniem Tczewa zostaną przesunięte na inny termin: 30 stycznia nie odbędzie się inscenizacja historyczna  ani uroczysta sesja Rady Miejskiej. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress odbędzie się w trybie on-line.

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Tczewie

Od 24 stycznia interesanci są przyjmowani wyłącznie po uzgodnieniu i  wcześniejszym umówieniu spotkania (daty, godziny) w budynkach przy ul. 30 Stycznia 1, Placu Marszałka J. Piłsudskiego 1 oraz Obrońców Westerplatte 3. Kontakt z pracownikami urzędu będzie możliwy telefonicznie, elektronicznie lub pocztą tradycyjną. Dokumenty można również pozostawić w urnach wystawionych w budynkach urzędu.  Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych znajdują się na stronie www.bip.tczew.pl.

Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje bezpośrednio interesantów tylko w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego. W innych sprawach obowiązują zasady jak wskazano wyżej.

Kasa Urzędu Miejskiego znajdująca się w budynku przy ul. 30 Stycznia 1 będzie czynna. W kasie będzie mogła przebywać jedna osoba.

Interesanci będą obowiązani stosować się do wytycznych związanych z przestrzeganiem rygorów sanitarnych dot. zachowania odstępów od stanowisk pracy oraz innych osób, dezynfekcji rąk, obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Liczba osób przebywających w   budynkach Urzędu jest monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. 

● COVID-19 – sytuacja w szkołach

Na dzień 24 stycznia, godz. 12.00, w samorządowych szkołach podstawowych w Tczewie:

– 79 klas jest na kwarantannie

– 24 nauczycieli i 2 pracowników obsługi  jest zarażonych COVID-19

– 59 uczniów jest zarażonych COVID-19.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 8 (18 klas na kwarantannie i 8 zakażonych nauczycieli) , gdzie cała szkoła pracuje zdalnie (z wyjątkiem oddziału przedszkolnego).

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFerie w muzeum
Następny artykułZmarł Krzysztof Witosiński, były wiceprezydent Tczewa