Od 4 maja rozpocznie się luzowanie obostrzeń wprowadzonych na skutek epidemii koronawirusa. Tego dnia nastąpi udostępnienie miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni.

W Tczewie od poniedziałku, 4 maja,  udostępniona zostanie część infrastruktury sportowej zarządzanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Udostępnione zostaną korty tenisowe – w Parku Miejskim oraz  przy ul. Wojska Polskiego.

Również od przyszłego tygodnia, do celów treningowych zainteresowanych klubów, otwarte zostaną boiska piłkarskie – przy ul. Ceglarskiej i ul. Elżbiety, a także dwa boiska do siatkowej piłki plażowej na kanonce. Na boisku plażowym znajdującym się w sąsiedztwie odkrytych basenów, treningi wznowią piłkarki ręczne MKS Sambor Tczew.

Z obiektów tych będzie można korzystać zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Na boisku nie będzie mogło znajdować się więcej niż 6 osób.

Ponadto prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podjął decyzję o otwarciu, z dniem 4 maja, targowisk miejskich  – targowiska przy ul. Targowej oraz tzw. części zielonej (handel warzywami, owocami, sadzonkami itp.) na tczewskim Manhattanie.

Zgodnie z decyzją rządu, od  4 maja mogą zostać otwarte żłobki i przedszkola. Decyzje w tej sprawie podejmują organy prowadzące, a co za tym idzie, miasto Tczew może decydować jedynie o Przedszkolu Nr 8, które jest jedyną przedszkolną placówką samorządową. Przedszkole nr 8 pozostanie na razie nieczynne.  Dopiero gdy pojawią się ostateczne dokumenty, czyli rozporządzenie ministra oraz wytyczne dotyczące  obostrzeń sanitarnych, jakie placówka będzie musiała spełnić, sytuacja zostanie przeanalizowana i  podjęta decyzję. Otwarcie Przedszkola nr 8 nie nastąpi jednak przed 24 maja br.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewscy radni uchwalili pakiet pomocowy dla przedsiębiorców
Następny artykułJedno kliknięcie i sto lat wstecz – tczewski park z początku wieku