Od 13 marca nasze województwo czekają kolejne obostrzenia związane z pandemią. Również tczewianie muszą się dostosować do wprowadzonych zmian (na razie obowiązują do 28 marca).

Od poniedziałku, 15 marca, klasy I-III w szkołach podstawowych pracować będą hybrydowo, co oznacza, że połowa klas przebywać będzie na zajęciach w szkole, druga połowa – pracować zdalnie. Po tygodniu nastąpi zmiana. Dzieci przebywające w szkole będą mogły korzystać ze świetlicy i stołówki. Klasy IV-VIII nadal uczą się zdalnie.

Centrum Kultury i Sztuki, Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna będą zamknięte do 28 marca. Placówki  te pracują on-line, propozycje wydarzeń, w których będzie można wziąć udział za pośrednictwem Internetu można znaleźć na stronach tych jednostek.MBP uspokaja swoich czytelników –  wypożyczenia zostaną automatycznie przedłużone o 2 tygodnie, lecz książki nadal można będzie zwracać we wrzutni przy ul. Kościuszki 2.

Zamknięte będą obiekty sportowe Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W tym czasie kryte lodowisko będzie rozmrażane i przygotowywane do  wiosenno-letniej funkcji, czyli rolkowiska.

Od 13 marca swoją działalność muszą zawiesić:

  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie
  • kluby fitness i siłownie
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

M.M

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMinuta ciszy dla ofiar pandemii
Następny artykułBezpłatne maseczki dla mieszkańców – sprawdź, gdzie możesz je otrzymać