OBWIESZCZENIE
PREZYDENTA MIASTA TCZEWA

Z DNIA 10 CZERWCA 2020 ROKU


Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568)  w związku z art. 2 ust. 1 i art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego (Dz. U. poz. 979) Prezydent Miasta Tczewa podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.:

Nr obwodu głosowaniaGranice obwodu głosowaniaSiedziba obwodowej komisji wyborczej
1Ulice: Bosmańska, Czatkowska, Chłopska, Dokerów, Flisaków, Kapitańska, Marynarska, Nizinna, Okrętowa, Partyzantów, Pionierów, Portowców, Retmańska, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Stoczniowców, Szyprów, Wiślana, Za Portem, Kapitana Mamerta StankiewiczaSzkoła Podstawowa Nr 7, ul. Stoczniowców Nr 15A, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
2Ulice: Elżbiety, Kolejowa, Krucza, Łąkowa, Młyńska, Półwiejska, Prosta, Wierzbowa, Wilcza, Za Dworcem, ŻuławskaSportowa Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Południowa Nr 6, 83-110 Tczew  
3Ulice: Jana z Kolna, Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Ks. Ściegiennego, Lecha, 1 Maja, Małgorzaty Samborówny, Nowa, Obrońców Westerplatte, Plac Marszałka Piłsudskiego, Sambora, Słowackiego, StrzeleckaSzkoła Podstawowa Nr 5, ul. Obrońców Westerplatte Nr 18, 83-110 Tczew  
4Ulice: Chopina, Dominikańska, Garncarska, Kościelna, Krótka, Ks. Aleksandra Kupczyńskiego, Lipowa, Łazienna, Mestwina, Mickiewicza, Nad Wisłą, Okrzei, Plac Gen. Józefa Hallera, Plac Świętego Grzegorza, Podgórna, Podmurna, Rybacka, Skromna, Stara, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Wodna, Zamkowa, ŻeglarskaForum Inicjatyw Społecznych, ul. Łazienna Nr 5, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
5Ulice: Ignacego Paderewskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kołłątaja, Kręta, Ogrodowa, Stroma, WąskaFabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia Nr 4, 83-110 Tczew  
6Ulice: Czyżykowska bez Nr 64 – 66 i 69, Generała Dąbrowskiego, Krasińskiego, Matejki, Nadbrzeżna, Parkowa, Pułaskiego, Sienkiewicza, Staszica, Wybickiego, Wyspiańskiego, ZielonaZespół Szkół Branżowych, ul. Czyżykowska Nr 17, 83-110 Tczew  
7Ulice: Bałdowska, Bolesława Prusa, Franciszka Fenikowskiego, Generała Bema, Jabłoniowa, Janusza Kusocińskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kasprowicza, Ks. Bernarda Sychty, Ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Myśliwska, Sportowa, Stefana Żeromskiego, 30 Stycznia, Szkoły Morskiej, Św. Huberta, Wincentego Pola, Wisławy Szymborskiej, WybudowanieSzkoła Podstawowa Nr 10, ul. Marii Konopnickiej Nr 11, 83-110 Tczew  
8Ulice: Konarskiego, Nowowiejska, Orkana, Polna, StarowiejskaSzkoła Podstawowa Nr 1, ul. Czyżykowska Nr 69, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9Ulice: Ceglarska, Czyżykowska Nr 64 – 66 i 69, Kochanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Orzeszkowej, Reja, TetmajeraSzkoła Podstawowa Nr 1, ul. Czyżykowska Nr 69, 83-110 Tczew  
10Ulice: Adolfa Dygasińskiego, Aleksandra Fredry, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Andrzeja Struga, Anny Łajming, Bartosza Głowackiego, Biskupa Konstantyna Dominika, C. Kamila Norwida, Czesława Miłosza, Forsterów, Gabrieli Zapolskiej, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Juliusza Kraziewicza, Józefa Chełmońskiego, Józefa Czyżewskiego, Karola Borchardta, Konstantego Gałczyńskiego, Ks. Feliksa Bolta, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. J. St. Pasierba, Ks. ppłka Józefa Wryczy, Ks. Władysława Młyńskiego, Lecha Bądkowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Leopolda Staffa, płk. Ryszarda Kuklińskiego, por. Józefa Dambka, por. Józefa Gierszewskiego, ppłk. Stanisława Janika, Przemysłowa, Romana Klima, Romana Landowskiego, rotm. Witolda Pileckiego, Spacerowa, St. Ignacego Witkiewicza, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiktora Jagalskiego, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zofii NałkowskiejŚwietlica na Osiedlu Wincentego Witosa, ul. Ks. Władysława Młyńskiego Nr 4, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
11Ulice: Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Księżniczki Dobrawy, Mieszka I, Piaskowa, Piastowska, Plac Patriotów, Poligonowa, Przemysława II, Rycerska, Tczewskich Saperów, Świętopełka, Targowa, Wojska Polskiego (cała)Zespół Placówek Specjalnych, ul. Grunwaldzka Nr 1, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
12Ulice: Dworcowa, Gazety Tczewskiej, Gdańska, Jana Sobieskiego, Kaszubska, Kozia, Kwiatowa, Malinowska, Mostowa, Nowy Rynek, Południowa, Pomira, Pomorska, Północna, Sadowa, WarsztatowaSportowa Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Gdańska Nr 2, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
13Ulica: Jedności Narodu Nr 1 – 4, 7 – 9, 23, 27 – 32,       34 – 37Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Saperska Nr 12, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
14Ulice: Chłodna, Jedności Narodu Nr 12 – 14, 18 – 22, SaperskaSzkoła Podstawowa Nr 11, ul. Saperska 12, 83-110 Tczew  
15Ulice: Aleja Zwycięstwa, Niepodległości, WyzwoleniaOśrodek Opiekuńczy, ul. Niepodległości Nr 10, 83-110 Tczew  
16Ulica: Armii Krajowej Nr 1 – 85 (nieparzysta)Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Władysława Jagiełły Nr 8, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
17Ulice: Armii Krajowej Nr 2 – 86 (parzysta), Działkowa, Generała Bora-Komorowskiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Grota-Roweckiego, Romualda TrauguttaSzkoła Podstawowa Nr 8, ul. Armii Krajowej Nr  70, 83-110 Tczew  
18Ulice: Gryfa Pomorskiego, Hanny Hass, Harcerska, Obrońców Tczewa, Władysława JurgoSzkoła Podstawowa Nr 8, ul. Armii Krajowej Nr 70, 83-110 Tczew  
19Ulice: Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa, JodłowaPrzedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Jodłowa Nr 6, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
20Ulice: Aleja Solidarności, Kasztanowa, TopolowaSzkoła Podstawowa Nr 12, ul. Topolowa Nr 23, 83-110 Tczew  
21Ulice: Akacjowa, Jakuba Jasińskiego, Kilińskiego, Suchostrzygi Dworzec, ŻwirkiPrzedszkole Niepubliczne “Jarzębinka”, ul. Jarzębinowa Nr 4, 83-110 Tczew  
22Ulica: Władysława Jagiełły (cała)Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Władysława Jagiełły Nr 8, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
23Ulice: Gen. Władysława Sikorskiego, Jagiellońska, Janusza Korczaka, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Lotnicza, Rejtana, Skarszewska, Stefana Batorego, Suchostrzycka, Wigury, Władysława Andersa, Zygmunta StaregoWarsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Wigury Nr 84, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
24Ulice: Aleja Kociewska, Jana Brzechwy, Jasia i Małgosi, Pinokia, Rokicka, Szewczyka DratewkiNiepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe, ul. Szewczyka Dratewki Nr 3, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
25Ulice: Braci Grimm, Christiana Andersena, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, PiotrowoNiepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe, ul. Szewczyka Dratewki Nr 3, 83-110 Tczew
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
26Szpitale Tczewskie S. A.Szpitale Tczewskie S. A. ul. 30- go Stycznia Nr 57/58, 83-110 Tczew  
27Szpitale Tczewskie S. A.Szpitale Tczewskie S. A. ul. Ignacego Paderewskiego Nr 11, 83-110 Tczew  
28Szpitale Tczewskie S. A.Szpitale Tczewskie S. A. ul. 1 Maja Nr 2, 83-110 Tczew  

Głosować korespondencyjnie może każdy wyborca.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.

Głosować przez pełnomocnika mogąwyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

  1. całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2. całkowitej niezdolności do pracy;
  3. niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4. zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5. zaliczeniu do II grupy inwalidów; a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Prezydenta Miasta Tczewa najpóźniej do dnia 19 czerwca 2020 r. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 28 czerwca 2020r. od godz. 700 do godz. 2100.

Prezydent Miasta Tczewa

/-/ Mirosław POBŁOCKI

REKLAMA MIEJSKA