Józef Golicki został w tym roku wyróżniony nagrodą australijskiej fundacji „Polcul” za wieloletnią, wielokierunkową działalność społeczną oraz promowanie historii kultury i obyczajów miasta Tczewa i regionu kociewskiego.

Kilka dni temu ukazała się 26 książka Józefa Golickiego pt. „Gmina Tczew. Niezwykłe miejsca i wydarzenia”. Gmina Tczew jest w niej głównym podmiotem i przedmiotem rozważań, a 21 wybranych tematów pokazuje jej historyczną doniosłość i różnorodną współczesność.

Publikacja przedstawia miejsca i wydarzenia najbardziej charakterystyczne dla tego obszaru, które wyróżniają gminę spośród wielu innych, stanowiąc o jej niepowtarzalności, tożsamości. Poszczególne zagadnienia są ułożone chronologicznie, od najstarszych do najmłodszych. Każdy temat jest krótko scharakteryzowany, opisany. Lapidarność większości opisów jest wymuszona ograniczoną objętością publikacji. Przyjęto zasadę prymatu obrazu, fotografii nad słowem pisanym. Zdjęcia nie tylko ubarwiają tekst, ale również rozszerzają jego znaczenie lub nadają mu nowy sens.

Książkę można nabyć w księgarni na ul. Mickiewicza lub bezpośrednio u autora publikacji, tel.: 692 311 363.

J.Golicki

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKarta Mieszkańca Tczewa – odbierz i korzystaj z ulg
Następny artykułNajpiękniejsza muzyka filmowa – koncert Orkiestry Kameralnej Progress – 6 sierpnia w CKiS