Nie 2 zł, ale 0,10 zł za 1m2 dziennie wynosić będzie opłata za ogródki gastronomiczne znajdujące się w pasie drogowym. Obniżając znacząco stawkę, samorząd Tczewa wyszedł naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców.

Podczas sesji 28 maja Rada Miejska w Tczewie jednogłośnie obniżyła stawki opłat za zajęcie pasa drogowego przy ulicach należących do miasta – z 2 zł do 0,10 zł za 1m2 dziennie. Te niższe stawki dotyczą terenu pod tzw. ogródki gastronomiczne.

– Ta decyzja pomoże restauratorom ograniczyć straty poniesione w wyniku pandemii. – tłumaczy Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Uchwała umożliwi szybsze wychodzenia ze stagnacji gospodarczej przedsiębiorcom prowadzącym działalność gastronomiczną przede wszystkim w obrębie Starego Miasta. To obopólna korzyść – przedsiębiorcy zapłacą mniej, a ogródki gastronomiczne wpłyną na ożywienie starówki.

W Tczewie, od kilku lat zachęcamy właścicieli lokali gastronomicznych do wystawiania stolików na zewnątrz, oczywiście jeśli w pobliżu jest miejsce na taki ogródek. Od ogródków gastronomicznych, ogródków piwnych  na gruntach należących do miasta nie jest pobierana opłata targowa. Jeśli ogródek  znajduje się na terenie należącym do Gminy Miejskiej Tczew (poza pasem drogowym), właściciele lokali  są jedynie zobowiązani do opłaty niewielkiego czynszu dzierżawnego za użytkowanie terenu. W okresie od kwietnia do października stawka dzierżawy wynosi 1 zł za 1 m2 miesięcznie.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKartka pocztowa z mostami tczewskimi
Następny artykułFabryka Sztuk online – odcinek 16 i 17