Z okazji Dnia Kobiet, serdecznie zapraszamy na spektakl online „Nic nas tu nie trzyma” w wykonaniu Teatru Zielony Wiatrak. Spektakl będzie można obejrzeć 8 marca o godz. 19.00  na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki!  

Spektakl „Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju.

Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości.

Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.

Link do spektaklu pojawi się wkrótce.

  • Tekst i reżyseria – Marek Brand
  • Obsada: Ewa – Karolina Arczewska, Adam – Marek Brand
  • Muzyka – Paweł Zagańczyk
  • Konsultacje scenograficzne – Anna Molga
  • Realizacja: Plama GAK

***

Teatr Zielony Wiatrak rozpoczął działalność w 1994 roku. Założycielem i kierownikiem artystycznym teatru jest Marek Brand, dramaturg, prozaik, aktor i reżyser, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie wydziału Wiedzy o Teatrze. Teatr Zielony Wiatrak realizuje małe formy dramatyczne oparte przede wszystkim o teksty autorski.

[CKiS]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułProjekcja filmu „Siła ognia” – 6 marca w CKiS
Następny artykułPrzystań na sprzedaż – przetarg 23 marca