Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.  Według danych Wojewódzkiego Biura Spisowe w Gdańsku, w Tczewie są 23 534 mieszkania do spisania. Do 22 kwietnia spisanych zostało 2878 mieszkań, co stanowi ponad 12 proc. ogółu.  Udział procentowy zakończonych formularzy dla  całej Polski wynosi blisko 8 proc.

Spis potrwa do 30 września, jest obowiązkowy, a jego podstawową formą jest samospis. Samodzielnie można się spisać wchodząc na stronę: https://spis.gov.pl/ Tam również znajdują wszelkie informacje na temat akcji spisowej.

Osobom starszym lub potrzebującym wsparcia, które nie są w stanie samodzielnie dokonać samospisu przez Internet, zalecamy dokonanie spisu poprzez infolinię spisową nr 22 279 99 99 lub poczekać aż skontaktuje się z nimi rachmistrz spisowy. Warto teź skorzystać z pomocy rodziny lub znajomych. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. 

Przed rozpoczęciem spisu warto przygotować następujące dane:

– data urodzenia

– numer PESEL

– nazwisko rodowe matki

wielkość mieszkania

– rodzaj ogrzewania

– liczba pomieszczeń z oknem.

Osoby, które chciałyby się spisać SAMODZIELNIE, a nie mają dostępu do Internetu, mogą skorzystać z komputera w Urzędzie Miejskim w Tczewie (pl. Piłsudskiego 1) lub w Urzędzie Gminy Tczew (ul. Lecha 12).

Z uwagi na sytuację epidemiczną, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie wizyty w Urzędzie Miejskim w Tczewie pod numerem tel. 58 77 59 307.

Obowiązkiem spisowym są objęte:
– osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
– mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzenośne toalety staną w różnych punktach Tczewa
Następny artykułRusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19