Najlepsi sportowcy oraz trenerzy otrzymali nagrody prezydenta Tczewa. Nagrody przyznane zostały za osiągnięcia w 2020 r. 

Ze względu ma pandemię, nagrody nie mogły zostać wręczone podczas tradycyjnego spotkania z prezydentem, ale zostały przekazane indywidualnie. Łączna pula nagród finansowych to 49 tys. zł.

Nagrody finansowe w wysokości od 1500 do 2500 zł otrzymało 24 zawodników:

  1. Weronika Ewald – tenis ziemny, Rokitki Park (I  miejsce Mistrzostwa  Polski Młodziczek do 14 lat w Gdańsku;  II miejsce  Mistrzostwa  Polski do lat 16 w Łodzi, I miejsce 44 Grand Prix Wojciech Fibak ITF Junior; II miejsce – ITF do lat 1 Bytom, III miejsce – Les Petites Tarbes – Francja)
  2. Julia Król  – boks, KS Wisła Tczew (brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek – Mistrzostwa Polski – Kraśnik)
  3. Michalina Firyn  – boks, KS Wisła Tczew (brązowy medal XIX Mistrzostw Polski Juniorek, Sokółka)
  4. Miłosz Sabiecki – karate, Sportowy Klub Karate Senschi (I miejsce – Mistrzostwa Polskiej Unii Karate – senior;   I miejsce – Mistrzostwa Polskiej Unii Karate – młodzieżowiec; I miejsce – Puchar Polski – senior;   II miejsce, Gran Prix Bratysława- kwalifikacja do Mistrzostw Europy Senior).
  5. Dawid Turzyński – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  6. Antoni Witka – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  7. Filip Turzyński – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  8. Miłosz Grzesiński – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  9. Natalia Butlewska – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  10. Natalia Kmieć – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  11. Otylia Zawitowska – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  12. Wiktoria Brzoskowska – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  13. Zuzanna Lesińska – wioślarstwo, KKS Unia Tczew (srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików –Kruszwica – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików –Gdańsk)
  14. Nikodem Wieczorkowski – pływanie, MPK Szczecin (III miejsce – Mistrzostwa Polski w Olsztynie)
  15. Nathaniel Chabowski – pływanie, UKS Żabianka Gdańsk (srebrny medal – Mistrzostwa Polski Juniorów  Młodszych–Ostrowiec Świętokrzyski)
  16. Daria Górska – tenis ziemny, PT Olimpia Poznań (I miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetek w Łodzi; I miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Kadetek – Pszczyna)
  17. Marcelina Kruża – lekkoatletyka, MKS Sambor (brązowy medal – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu)
  18. Wiktoria Łosiak – pika ręczna, MKS Sambor (srebrny medal – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku)
  19. Kornelia Kłosowska – pika ręczna, MKS Sambor (srebrny medal – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku)
  20. Weronika Godzina – pika ręczna, MKS Sambor (srebrny medal – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku)
  21. Emilia Cheda – pika ręczna, MKS Sambor (srebrny medal – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku)
  22. Daniel Ławrynowicz – pięciobój nowoczesny, Legia warszawa (I miejsce – Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, Drzonków)
  23. Zofia Ciesielska – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II miejsce indywidualnie, III miejsce – w kwalifikacji sztafet Mix- Konstantynów Łódzki Mistrzostwa Polski Juniorów)
  24.  Marcel Walkowiak – pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II miejsce – w kwalifikacji sztafet Mix- Konstantynów Łódzki Mistrzostwa Polski Juniorów, IV miejsce indywidualnie).

Nagrody finansowe w wysokości 700 zł otrzymało 10 trenerów:

  1. Sergii Mykhailov – tenis ziemny, Rokitki Park, trener Weroniki Ewald
  2. Damian Mielewczyk – boks, KS Wisła Tczew, trener Julii Król
  3. Sławomir Malinowski – boks, KS Wisła Tczew, trener Michaliny Firyn
  4. Karol Arczewski – wioślarstwo, KKS Unia Tczew, trener  brązowych medalistek Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy
  5. Mariusz Grubich – wioślarstwo, KKS Unia Tczew, trener  srebrnych medalistek Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy
  6. Piotr Maziewski – pływanie, Towarzystwo Pływackie Zielona Góra, medalistów Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy
  7. Rafał Górski  – tenis ziemny, trener Darii Górskiej.
  8. Józef Krawczykiewicz – lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew, trener Marceliny Kruży
  9. Joanna Bieszke – piłka ręczna, MKS Sambor, trenerka Emilii Chedy, Kornelii Kłosowskiej i Weroniki Godziny
  10. Robert Karnowski – piłka ręczna, MKS Sambor Tczew, trener Wiktorii Łosiak.

M.M.

Fot. KKS Unia Tczew

REKLAMA MIEJSKA