Trwają przygotowania do Powszechnego Spisu Rolnego 2020. W całej Polsce będzie on przeprowadzony od 1 września do 30 listopada. Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych potrwa do 8 lipca.

Rachmistrzem może zostać osoba spełniająca następujące kryteria: (1) pełnoletnia, (2) zamieszkała na terenie miasta Tczewa, (3) posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, (4) posługująca się językiem polskim w mowie i w piśmie, (5) która nie była skazana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Do głównych zadań rachmistrza terenowego należeć będzie:

  • przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich przy użyciu urządzeń mobilnych (terminali) lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19,
  • zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań, opracowanym przez Centralne Biuro Spisowe,
  • przejęcie części zadań innych rachmistrzów terenowych, w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszona zostanie liczba rachmistrzów w gminie lub termin spisu będzie zagrożony.Według informacji GUS, liczba rachmistrzów terenowych, którzy powinni być zaangażowani w prace na rzecz spisu rolnego na terenie gminy miejskiej Tczew wynosi 1(jeden).

Szczegółowe informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dostępne są na stronie: https://rolny.spis.gov.pl/

Materiały dotyczące procedury naboru rachmistrzów spisowych w Tczewie można pobrać pod adresem: https://bip.tczew.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/525454/nabor_rachmistrzow_terenowych_w_ramach_powszechnego_spisu_rolneg

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBudynek filii biblioteki pedagogicznej przejęty przez miasto
Następny artykułWeekend w Fabryce Sztuk