Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, miłośników literatury oraz sympatyków tczewskiej książnicy do udziału w kolejnej odsłonie projektu Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

  • Sobota, 4 września, godzina 11:00.
  • Teren rekreacyjny przy ulicy Żwirki (osiedle Suchostrzygi).

Podczas dziesiątej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

(Miejska Biblioteka Publiczna Tczewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułcoolturalni.MUZYCZNIE – nabór do projektu
Następny artykułGra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”