Zakończyła się kolejna VIII już edycja konkursu Prezydenta Miasta Tczewa „Mój Biznesplan 2020”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa i miała inny przebieg niż poprzednie edycje. Z uwagi na pandemię Covid-19 wszystkie działania związane z konkursem odbywały się zdalnie, młodzież szkół ponadpodstawowych mogła również liczyć na pomoc naszych konsultantów w trakcie tworzenia biznesplanu.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali Natalia Lubiszewska z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie – za najlepszy biznesplan oraz Mikołaj Knieć również z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych za najlepszy pomysł na biznes. Zwycięskie prace konkursowe były napisane pod kierunkiem nauczyciela Pani Danuty Kaczyńskiej z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych. Zwycięski biznes plan laureatki Natalii Lubiszewskiej to firma zajmująca się m.in. recyklingiem odpadów plastikowych oraz obrót paletami transportowymi wraz z usługą spedycji i magazynowania. Natomiast najlepszy pomysł na biznes Mikołaja Knieć opierał się na powstaniu firmy zajmującej się mobilną usługą mycia pojemników na odpady (BIO, zmieszane oraz zielone) wraz z pełnym odzyskiem brudnej wody w specjalnej oczyszczalni.

Obecna edycja konkursu z uwagi na epidemię COVID-19 była trudniejsza dla młodzieży, nie mogły odbyć się spotkania w normalnej formie, a jedynie konsultacje online co utrudniło zapewne dotarcie do specjalistycznej wiedzy. Poziom prac złożonych przez młodzież był wyrównany i Kapituła konkursu miała trudności przy ich ocenie. Niemniej cieszymy się, że kolejna edycja doszła do skutku i udało nam się nagrodzić jej laureatów.

Celem konkursu „Mój Biznesplan” jest kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych wśród młodzieży, przedstawienie zalet prowadzenia własnego biznesu jako sposobu osiągnięcia sukcesu zawodowego, ukazanie korzyści płynących z wprowadzenia innowacji do planowanych własnych przedsięwzięć oraz oddziaływanie na kreatywne myślenie.

Przy ocenie Biznes Planów są brane pod uwagę są takie kryteria jak niepowtarzalność pomysłu, oryginalność pracy, trafne założenia marketingowe przedsięwzięcia, pomysł na produkt/usługę nie występującą na rynku, poziom wiedzy z zakresu planowanego przedsięwzięcia, poprawność wypełnienia i zrozumienia biznesplanu.

Laureatów konkursu wyłoniła kapituła Rady Konsultacyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości DP w składzie: Adam Burczyk – Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa, Krzysztof Misiewicz – Przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej w Tczewie, dr Michał Makowski – Dziekan Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie; Karol Drywa – Przewodniczący Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza o/Tczew;

Sebastian Klatt – Specjalista ds. sprzedaży Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz życzymy im aby w swoim życiu zawsze kierowali się ideą przedsiębiorczości i nie gasili w sobie wiary we własny sukces.

Bardzo dziękujemy również kapitule konkursu “Mój Biznesplan” oraz naszemu patronatowi medialnemu za pomoc w organizacji i promocji konkursu: Telewizja Tetka, Radiu Tczew, Portalowi Tcz.pl, Dziennikowi Bałtyckiemu i Kurierowi Tczewskiemu.

Kolejna edycja konkursu już w 2021 roku – serdecznie zapraszamy!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł6 grudnia otwieramy lodowisko
Następny artykułZ mieszkańcami o projekcie budżetu na 2021 r.