8 maja juniorki Pogoni, zmierzyły się, w ramach 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorek U-17, z aktualnym wiceliderem rozgrywek – Pragą Warszawa.

Zespół gości bardzo dobrze wszedł w mecz, kreując dużo sytuacji strzeleckich i zagrażając bramce tczewianek. Niestety, w 12 minucie meczu, przeciwniczki i Nina Warachowska pokonała bramkarkę Pogoni, ustalając tym samym wynik tego spotkania. Do końca pierwszej części gry Praga stworzyła jeszcze sporo sytuacji, natomiast brak skuteczności oraz doskonała postawa Natalii Niemaszyk uchroniła Pogoń od straty następnego gola.
Druga część spotkania była w wykonaniu Pogoni zdecydowanie lepsza i coraz częściej drużyna pojawiała się na połowie rywalek. Swoje okazje do wyrównania miały między innymi Aleksandra Kurek czy Sara Podsiadło, niestety piłka nie znalazła drogi do bramki drużyny gości. Okazje naszych przeciwniczek często padały łupem naszej dobrze dysponowanej bramkarki i tym samym rezultat nie uległ zmianie do 90-ej minuty.

Okazję do zdobycia trzech punktów, juniorki będą miały już w najbliższą sobotę 15/05 w starciu z sąsiadkami z tabeli – Sportowa Czwórka Radom na wyjeździe.

[Pogoń Tczew]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMevo – zaproszenie do składania ofert
Następny artykułZwycięstwo Pogoni