Już w najbliższą sobotę 18 września Urząd Miejski w Tczewie oraz Fundacja To i Co – Tczewscy Kurierzy Rowerowi zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego przejazdu ulicami miasta.

O godz. 10.00 (rejestracja od godz. 9.30) wystartuje z KANONKI XIV Miejski Przejazd Rowerowy. Meta w tym samym miejscu. W związku z tym, że przejazd odbędzie się ulicami miasta, kierowcy mogą spodziewać się chwilowych utrudnień w ruchu drogowym.

Trasa przejazdu (ok. 7,5 km): START 10.00 – ul. Warsztatowa, w lewo w ul. Wojska Polskiego, dookoła ronda na pl. Piłsudskiego, powrót na ul. Wojska Polskiego, prosto do skrzyżowana al. Solidarności z Jagiellońską, w prawo w al. Solidarności (przy stacji benzynowej Shell), prosto (dwoma pasami ruchu) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (hotel Carina), w lewo w ul. Armii Krajowej i prosto do skrzyżowania z ul. Żwirki, prosto ul. Żwirki do skrzyżowania z ul. Kociewską (Nowosuchostrzycka), w lewo w ul. Kociewską (Nowosuchostrzycka) i dalej prosto do skrzyżowania z al. Solidarności, prosto przez skrzyżowanie w ul. Gdańską i dalej prosto do skrzyżowania z al. Zwycięstwa, w prawo w al. Zwycięstwa, w lewo w ul. Wojska Polskiego i na koniec w lewo w ul. Warsztatową – META godz. 10.45.


O godzinie 11.00 w WARSZTATOWA KLUB wystartuje PCHLI TARG rowerowy – przestrzeń, w której możecie wymienić się gadżetami, dodatkami rowerowymi, sprzedać używany rower i/lub akcesoria. Chcesz zostać wystawcą? Zgłoś się na kontakt@kurierzy.tczew.pl.

Podczas wydarzenia dostępny będzie darmowy punkt serwisowy od KORBA Naprawa Rowerów. Organizatorzy zapewnią też gry i zabawy rowerowe dla dorosłych i dla dzieci. Jak zwykle będzie można przejechać się na rowerze towarowym (cargo).

  • 11.00 – start imprezy
  • 11.00 – 15.00 – darmowy serwis rowerowy
  • 11.00 – 15.00 – rozgrywki w MOLKKY – fińskie kręgle
  • 12.00 – 13.30 – wyścigi rowerowe dla dzieci – kategoria: rowerki biegowe, kategoria koła: 16’, 20’, 24’
  • 12.00 – kreatywna JOGA na trawie
  • 11.00 – 13.00 – przejażdżki rowerami cargo
  • 14.00 – nauka jazdy na rowerze dwukołowym
  • 15.00 – mecz bike polo (zapisy na miejscu)

PCHLI TARG sponsorowany jest przez Flex Foundation.

Dla wytrwałych rowerzystów dodatkowo o godz. 19.30 ŚWIETLIK – nocny przejazd rowerowy – pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu. Po Świetliku zapraszamy na ognisko na os. Górki.

(organizatorzy)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPierwszoklasiści będą widoczni na drodze
Następny artykułWspominaliśmy ofiary sowieckiej napaści