5 września odbył się mecz 1 Ligii Kobiet zespołu Pogoń Dekpol Tczew z TS ROW Rybnik na stadionie im. Jana Stachowiaka, przy ul. Elżbiety w Tczewie z wynikiem 5:4 dla tczewianek.

Początkowo pomimo optycznej przewagi tczewskiego zespołu i kilku stworzonych sytuacji podbramkowych, to zawodniczki z Rybnika były zdecydowanie skuteczniejsze i po wyprowadzeniu trzech szybkich ataków strzeliły 3 bramki. Jednak Pogoń nie załamała się i wciąż dążyła do zdobycia bramki, czego efektem było trafienie Magdaleny Sobal. Tczewianki potrzebowały zaledwie ośmiu minut do zdobycia drugiej bramki. Piękną indywidualną akcją i strzałem z okolic 20 metra popisała się Agnieszka Rembalska. Na przerwę drużyna Pogoni schodziła z jednobramkową stratą.

Pięć minut po zmianie stron Magdalena Sobal, dała jasny sygnał, że tczewianki w tym meczu będą walczyć o pełną pulę. Sama odebrała piłkę, podążyła z nią kilkanaście metrów w pole karne przeciwniczek i miękkim strzałem pod poprzeczkę pokonała interweniującą Beatę Rydlewską. Mecz otworzył się przed Pogonią na nowo. Chwilę później na prowadzenie wyprowadziła zawodniczki Julia Jędrzejewska, która uderzając w okienko bramki przeciwniczek, nie dała szans bramkarce gości. Zmotywowane gospodynie siedem minut później po stałym fragmencie gry powiększyły swoją przewagę. Precyzyjnie z rzutu wolnego dograła Magdalena Sobal wprost na głowę Katarzyny Nowak, która tym samym zaliczyła debiutanckie trafienie w barwach tczewskiego klubu. Przeciwniczki zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Kolejny mecz 12 września o godz. 12:30 w Różnowie z Kobiecym Klubem Piłkarskim Stomilanki Olsztyn.