13 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Kultury I Sztuki zagra folkowo-bluesowy zespół Me And That Man.

Zespół Me And That Man ponownie rusza w trasę. Po świetnie przyjętych letnich koncertach ekipa dowodzona przez Nergala odwiedzi siedem miast w całej Polsce. I tym razem nie zabraknie w składzie Johna Portera.

ME AND THAT MAN (Polska) – folk, blues, country:

Nergal znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku, bluesa. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest zespół Me And That Man.

Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Debiutancka płyta MATM miała premierę w 2017 r, na której to płycie muzycy świetnie zmieszali wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość nawiązującą do Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny’ego Casha, czy Davida Allana Coe i silnie naznaczona bliskim liderowi kapeli diabelskim pierwiastkiem. Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się w 2018 roku. Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1” i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”) Nergal oddał wokale swoim licznym znanym zagranicznym znajomym, by wymienić, chociażby Coreya Taylora ze Slipknot, Abbatha, Tobiasa Forge z Ghost, Myrkur, Devina Townsenda, Matta Heafy. Łukasz Kumański pozostał w grupie, której międzynarodowy status utrzymują włoski basista Matteo Massoli (eks-Blindead) i Sasha Boole (gitara, wokal).

https://www.meandthatman.com/
https://www.facebook.com/meandthatman/
https://www.youtube.com/watch?v=HyVTRZqeEIs

SUPPORT: TARABAN (Polska) rock psychodeliczny, blues rock:

Zespół Taraban to jeden z ciekawszych wykonawców, którzy oddają hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA LSD było dość powszechną rozrywką młodych ludzi, podobnie jak protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, a Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii.

Taraban to krakowskie trio, które obecnie gra w składzie Daniel Suder (wokal, gitara basowa), Maciek Trojanowski (gitara) i Krzysiek Gońda (perkusja). Kapela powstała w 2013 roku i poza psychodelicznym pierwiastkiem, znajdziemy w jej muzyce również ślady blues rocka oraz wczesnego progresu. Taraban ma na koncie dwie EP-ki, udaną debiutancką płytę „How The East Was Lost” z 2019 roku, a także występy na festiwalach, choćby na rosnącym w siłę Summer Dying Loud.

https://www.facebook.com/listentoTARABAN
https://www.youtube.com/watch?v=iBMZkSTcMH4

Na koncertach pojawi się repertuar ze wszystkich płyt zespołu, a także nowy, nie publikowany dotąd utwór „Fight” nagrany ponownie z Johnem Porterem.

Bilety: 80 zł

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDruk „Panoramy Miasta” – biuletynu informacyjnego samorządu miasta Tczewa.
Następny artykułKoncert z Gwiazdą – Ewa Bem i Harcerska Orkiestra Dęta