Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie miała ogromną przyjemność zaprosić czytelników na spotkanie z Markiem Kamińskim – podróżnikiem ekstremalnym, filozofem i innowatorem.

W piątek 9 grudnia o godz. 17:30 sala Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 2 wypełniła się po brzegi gośćmi, chcącymi osobiście spotkać się ze słynnym podróżnikiem, którego wyprawy znane są nie tylko w Polsce – zdobycie w pojedynkę dwóch biegunów w jednym roku, przejście na nartach Grenlandii, zdobywanie zimą gór, przepłynięcie (również zimą) całej Wisły kajakiem to tylko niektóre z jego ekstremalnych przygód. Do tego praca nad innowacjami, a później także nad prowadzeniem szkoleń w pokonywaniu własnych granic…

Jak wyglądały same podróże, jak nasz gość się tych wypraw przygotowywał, jak zmieniło to jego postrzeganie świata i jak wpłynęło na jego życie – Marek Kamiński z chęcią opowiadał o różnych ekstremalnych przygodach, nieraz dosłownie mrożących krew w żyłach, a następnie długo odpowiadał na liczne pytania zgromadzonej publiczności – od bardzo ogólnych, po bardzo szczegółowe, takie jak techniczne detale wyposażenia czy rodzaj używanego paliwa. Rozmowę z gościem prowadziła Aleksandra Kęprowska z Radia Tczew.

Na spotkaniu można było kupić książki Marka Kamińskiego, a także zdobyć autograf słynnego podróżnika czy zamienić z nim kilka słów. Dziękujemy zaproszonemu gościowi za ciekawe spotkanie, a licznie zgromadzonej publiczności za udział w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie.

(Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKoncert sylwestrowy – „Opera party” spektakl operetkowo-musicalowy
Następny artykułPoranny pociąg do Gdańska z podwojonym składem