Centrum Kultury i Sztuki zaprasza serdecznie na koncert Macieja Smycza i grupy the Blue Willmingtons, który zostanie wyemitowany 13 marca o godz. 19.00 na kanale YouTube CKiS Tczew.

Z powodu pandemii większość wydarzeń muzycznych w naszym mieście została odwołana lub przeniesiona do świata online. Stało się tak chociażby z Festiwalem Muzycznym Undegramy, który jako UnderGramy 9.5 odbył się „wirtualnie”. Wśród wyróżnionych laureatów znalazł się bardzo ciekawy zespół bluesowy – Blue Willmingtons. Grupa tak się spodobała, że została zaproszona jesienią 2020 roku na koncert z publicznością. Niestety i tym razem wirus pokrzyżował plany. Tym razem wydarzenie odbędzie się online.

ZAPOWIEDŹ KONCERTU

Kilka słów o zespole:

Maciej Smycz stworzył Blue Willmingtons, aby za pomocą dźwięków i historii pobudzać waszą wyobraźnię i emocje. Słychać korzenie – bluesa, jednak wyrastają z nich różne rzeczy. Koncept nieco się zmienia, ewoluuje, jednak ekspresja pozostaje wciąż taka sama, bądź intensywniejsza. Szczególnie na scenie. (Próba usilnego zaszufladkowania: blues rock, americana, folk, art rock czy jakkolwiek chcecie to nazwać.) Możecie spróbować po przesłuchaniu naszej debiutanckiej płyty – Sensations’ Farm.

Skład:

  • Maciej Smycz – wokal, gitara
  • Jakub Kreft – bass
  • Jonatan Jankowski – wokal, klawisz
  • Jakub Makurat – perkusja

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPogotowie przeciwpowodziowe odwołane
Następny artykułStand-up Adam Van Bendler – nowa data!