19 września o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki, Teatr „Baj Pomorski” z Torunia zaprezentuje spektakl Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Wydarzy się to za sprawą udziału Teatru w programie Teatr Polska.

Widzowie przedstawienia staną się świadkami badania dźwięku przez czworo aktorów-laborantów. Doświadczą oni możliwości poznania swoistych obiektofonów – quasi-instrumentów o nieoczywistym i specyficznym brzmieniu, nierzadko wykonanych z przedmiotów codziennego użytku. W ten oto sposób spróbujemy dowieść, że źródło muzyki tkwi niemal wszędzie. Aby ją wydobyć, wystarczy tylko posłużyć się swą wyobraźnią!

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami, którzy o wspomnianych wyżej obiektofonach opowiedzą Wam trochę więcej. Może zainspiruje Was ono to stworzenia własnego quasi-instrumentu?

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

Bilety: 10 zł dostępne w kasie i online na stronie ckis.interticket.pl

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPowitanie jesieni – piknik rodzinny
Następny artykułRowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego