W ramach programu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie Dom kultury + Inicjatywy lokalne 2021 w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki powstało Centrum Inicjatyw Twórczych. Zostało zgłoszonych 7 inicjatyw, z których do realizacji wybrano 5. Dwie inicjatywy, które uzyskały najmniejszą ilość punktów zostały odrzucone. Pomysły będą realizowane w okresie od 1 września do 31 października 2021 roku.

Prezentacje inicjatyw i ich wybór odbyły się 24 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki. Oceniającymi były osoby zgłaszające inicjatywy, z tym, że nie mogły one oceniać swoich wniosków, a także Tomasz Hildebrandt – dyrektor Centrum Kultury i Sztuki i Joanna Grabowska – koordynator projektu. Nad całością czuwał Paweł Gębala – animator wyznaczony przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Największą ilość punktów, 344,  otrzymał projekt COOLTURALNI, którego koordynatorem jest Weronika Łopata. Projekt zakłada rozpoczęcie cyklu działań skierowanych do młodych ludzi, w skład których wchodzą między innymi koncerty lokalnych muzyków.

Na kolejnej pozycji uplasował się projekt  TROCHĘ COOLTURY PROSZĘ!!!, 316 punktów, Pomysłodawczynią jest Kalina Kortas Projekt zakłada między innymi organizację warsztatów z kreatywnego  recyclingu ubrań, a także przedmiotów codziennego. W projekcie znalazł się również pomysł na strefę karaoke dla mieszkańców Tczewa połączony z warsztatami z samoakceptacji oraz pokonywania leku przed sceną i wystąpieniami publicznymi.

Projekt MUZYK(UJ) BEZ OGRANICZEŃ uzyskał 307 punktów, a jego koordynatorką jest Julia Mielczarek. Inicjatywa kierowana jest do osób 30, 40 i 50+. Celem działania jest rozwój artystyczny osób w średnim i starszym wieku, zakończony ich koncertem na Sali Centrum Kultury i Sztuki u boku profesjonalnych muzyków.

TCZEWSKIE RETRO GRANIE 2021 to pomysł Piotra Bunkowskiego na ożywienie tczewskiej kultury. Uzyskał on 285 punktów, a zakłada zorganizowanie pierwszego w historii Tczewa wydarzenia poświęconego grom retro. Będą rozgrywki, symulator, stanowisko do gier retro przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

CYKL WARSZTATÓW POETYCKICH to projekt skierowany do mieszkańców w różnym wieku. Celem jest udoskonalenie warsztatu poetyckiego uczestników oraz prezentacja ich twórczego dorobku. Inicjatywa pani Zofii Daniel uzyskała 282 punkty.

[CKiS]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn: “Wymiana odcinka kanalizacji deszczowej w ulicy Za Dworcem w Tczewie w ramach bieżącej konserwacji”
Następny artykułOd 16 sierpnia głosujemy na Budżet Obywatelski Tczewa