W sobotę, 21 sierpnia odbyła się 10. edycja Festiwalu Muzycznego UnderGramy.

UNDERGRAMY jest konkursem przeznaczonym dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego. Głównym jego celem jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszonymi przez nas gwiazdami, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody.

Jury w składzie: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Romek Puchowski (muzyk, songwriter) oraz Maciej Karbowski (Tides From Nebula) po przesłuchaniu 46 zespołów do finału zakwalifikowało 4 grupy: Peppers and Partners, The Moon and The Sun, Vinifera, Yantra.

Laureatami 10. Edycji Festiwalu Muzycznego UnderGramy zostali:

  • Zespół Yantra, który otrzymał Nagrodę Główną ufundowaną przez Centrum Kultury i Sztuki w wysokości 5 000 zł brutto,
  • Zespół Vinifera, który zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa w wysokości 3 000 zł brutto.

Oba zespoły zapytane o to, na co przeznaczą swoje wygrane, zgodnie stwierdziły, że na opłacenie studia nagraniowego i wydanie swoich EP-ek.

Na zakończenie Festiwalu odbyły się koncerty gwiazd światowego formatu: zespołu Aporia oraz postrockowej grupy Tides From Nebula. Było mocno i energetycznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które wystąpiły na scenie UnderGramy, a zwycięzcom gratulujemy. Z chęcią będziemy obserwować Wasze działania muzyczne. Dziękujemy także technice scenicznej, nagłośnieniowcom, oświetleniowcom, Restauracji YOU., mediom, że byliście z nami. Podziękowania kierujemy tez do Prezydenta Miasta Tczewa, Mirosława Pobłockiego, za ufundowanie nagrody finansowej.

Kilka słów o laureatach:

Vinifera

Śląsko-zagłębiowska mieszanka młodych muzyków ukierunkowanych na instrumentalną muzykę rockową. Zespół powstał na początku 2020 roku w wyniku połączenia sił dwóch kapel poszukujących twórczej “chemii”. W związku z sytuacją epidemiczną zespół doczekał się swojego debiutu scenicznego dopiero w marcu 2021.Ten okres zawieszenia oraz zamknięcia w sali prób zaowocował szerokim materiałem, który jest ciągle doszlifowywany, a sam zespół wręcz nie może się doczekać, żeby zaprezentować go wszystkim pasjonatom mocnych brzmień. Założeniem muzycznym zespołu jest ciągły rozwój oraz poszukiwanie unikalnego brzmienia czerpiąc przy tym pierwotną radość ze wspólnej gry. Aktualnie Vinifera wydaje swój debiutancki albumu pt. “Synthesis”.

Yantra

„Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka “spitego gorzej świni”, wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek.”

My – tacy nie jesteśmy.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWspomnieli Romana Landowskiego
Następny artykuł“Dziesiątka” sprzedaje szkolny samochód