21 czerwca Klub Sportowy Pogoń podejmował drużynę Włocławskiej Akademii Piłkarskiej. Tczewskie piłkarki wykazały się ogromną wolą walki, osiągając wyniki, który zapewnił im mistrzostwo w sezonie 2019/2020.

KS Pogoń “Gościniec nad Wisłą” Tczew 4 – 1  Włocławska Akademia Piłkarska

Bramki (asysty)
17` # 0 : 1 – Oliwia Frontczak (Bukowska Sandra)
42` # 1 : 1 – Magdalena Sobal (Martyna Tryka)
64` # 2 : 1 – Martyna Tryka (Paula Magulska)
74` # 3 : 1 – Viktoria Osowska
79` # 4 : 1 – Magdalena Sobal (karny)

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, i została zakończona wynikiem 1 do 1. Bramkę otwierającą mecz zdobyła Oliwia Frontczak, wykazując się ogromnym spokojem w polu karnym, posyłając piłkę nad broniącą Anną Węsierską,, która próbowała ratować sytuację. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadziła Magdalena Sobal.

Po przerwie mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, czego efektem były strzelone trzy bramki. Martyna Tryka otrzymała piłkę na swojej połowie, po czym mijając trzy przeciwniczki dograła piłkę do Pauliny Magulskiej, ta z kolei zagrała piłkę zwrotną, i Martyna Tryka strzałem po krótkim rogu pokonała broniącą Annę Kowalik. Trzecia bramka, to niesamowite uderzenie Viktorii Osowskiej z około 30 metrów od bramki. Piłka poszybowała w lewy górny róg bramki. Ostatnia bramka to autorstwo niezawodnej Magdaleny Sobal, która pewnym strzałem z rzutu karnego ustala wynik spotkania.

Retransmisja spotkania:

To nie koniec piłkarskich zmagań w tym sezonie. Jako zwycięzca ligi tczewski zespół rozegra barażowe spotkanie z KU AZS Uniwersytet Warszawski, które zadecyduje o awansie do I ligi kobiet. Starcie odbędzie się 27 czerwca o godzinie 14:30, na neutralnym stadionie w Brodnicy.  Ten pojedynek będzie również transmitowany na fanpage-u “Pogoni”. Zapraszamy przed ekrany.