W sobotę, 31 października o godz. 20.00, Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Zaduszki Jazzowe. Wystąpi DUET 59/62 Krzysztof „Puma”Piasecki & Adam Wendt.

Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu /Bilety dostępne w Kasie CKiS i online na ckis.interticket.pl

Duet 59/62

Muzycy znają się od wielu lat i występowali razem w różnych zespołach grając razem różne gatunki muzyki. Pomysł powstania tego duetu zrodził się w grudniu 2019 roku podczas spotkania w klubie „Akwarium” w Warszawie. Założeniem duetu jest granie muzyki artystycznej, oryginalnej i bardzo osobistej. Repertuar to kompozycje autorskie wykonywane zarówno akustycznie jak również z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych. Podczas koncertów muzycy używają szerokiego instrumentarium: kilka rodzajów gitar elektrycznych, akustycznych, syntezator gitarowy, różne saksofony grane zarówno akustycznie jak i z użyciem efektów elektronicznych. Muzyka duetu 59/62 to niepowtarzalne brzmienia utworów zarówno dynamicznych granych z wręcz rockowym „drivem” na gitarach elektrycznych i spreparowanym elektronicznie saksofonie jak i bardzo nastrojowych, sentymentalnych ballad granych na saksofonie sopranowym i gitarze akustycznej. Muzycy nagrali już swoją pierwszą wspólną płytę w nagraniu której oprócz muzyków duetu wziął udział Bartłomiej Skubisz ”Eskaubei” – wschodząca nadzieja muzyki rap oraz zaznaczył swoją obecność z bardzo emocjonalną recytacją znakomity polski aktor Jan Nowicki. Płyta nosi tytuł:” We See the Light” i będzie wydana we wrześniu 2020 roku.

Krzysztof ”Puma” Piasecki to bardzo wszechstronny gitarzysta z olbrzymim doświadczeniem. Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas” w 1997 r. Współpracował z wieloma znanymi zespołami („Heavy Metal Sextet”, „Walk Away”, Kwintet Zbigniewa Lewandowskiego, „Bober`s Friends”, orkiestra opolskiego radia pod dyrekcją Edwarda Spyrki, międzynarodowe składy „Humman Elements” i „Yurala”). Akompaniował wielu znanym światowym gwiazdom (m.in.Jose Feliciano, Shirley Bassey, Charlie Green, Siggy Davis jak i znakomitościom krajowej estrady (m.in. Józef Skrzek, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Zbigniew Wodecki, grupa „Vox”).

Adam Wendt absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista, kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. Laureat wielu nagród zespołowych jak i indywidualnych. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywa i koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa. Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal współpracuje. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok.80 płyt (7 autorskich). Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi. Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.

Uwaga! Wydarzenie organizowane będzie w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

Koncert realizowany będzie dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym. Ze względu na ograniczenia, ilość widzów nie może przekroczyć 150 osób.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułŚwiat pełen kolorów – spotkanie z Zofią Daniel
Następny artykułXXIV sesja Rady Miejskiej – 29 października