„Jedziemy po medal” – takie hasło mieli na ustach bilardziści tczewskiej Kosmopell Arkadii udający się do Kielc na finałowy akcent Bilardowej Ekstraklasy.

Skład przez cały sezon niezmienny: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Kacper Konkel. Przeciwnik to ubiegłoroczny medalista Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Tylko jeden mecz o brązowy medal do 14 wygranych partii.

Po doskonałym sezonie zasadniczym Kosmopell Arkadia Tczew zajmowała czwarte miejsce w tabeli Bilardowej Ekstraklasy. Odnieśliśmy 5 zwycięstw, doznając tylko 3 porażek z Kielcami, Katowicami i … Tomaszowem Mazowieckim. Plan na „mały finał” – zagrać dobry mecz, bo miejsce w najlepszej czwórce sezonu jest i tak wielkim sukcesem.

Mecz rozpoczął się nie po myśli tczewian. Faworyzowani przeciwnicy osiągnęli przewagę wykorzystując pierwsze błędy naszych zawodników. Mateusz Sząszor i Kacper Konkel za dużo dali pograć rywalom i po pierwszym secie na prowadzeniu 5:2 byli bilardziści z Tomaszowa Mazowieckiego. Niewiele więcej ugrała nasza druga para Kamil Sząszor i Michał Stojałowski, przegrywając drugiego seta 3:5. Przed decydującym starciem Kosmopell Arkadia przegrywała 5:10 i przeciwnikom do zwycięstwa brakowało tylko 4 partii.

I wtedy zdarzyło się coś nieprawdopodobnego. Wytypowani do finałowej rozgrywki Kamil i Kacper zagrali fantastyczny bilard, wygrywając partię po partii. Koncertowa gra naszych zawodników wpływała deprymująco na rywali, którzy popełniali coraz więcej błędów. Kiedy Kamil i Kacper „poczuli krew” kwestią czasu było dopadnięcie rywali i wielki finisz po medal. Wygraliśmy 8 partii z rzędu bez odpowiedzi graczy z Tomaszowa. W trzecim secie Kosmopell Arkadia wygrała 9:1 a w całym meczu 14:11. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, a po wbiciu ostatniej bili przez Kamila, radości i owacjom nie było końca. Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew wywalczyła Brązowy Medal.

Drużynowym Mistrzem Polski w sezonie 2020 została drużyna Nosanu Kielce, która w finale dwukrotnie pokonała Cromostal Katowice.

Dziękujemy kibicom, że byliście z nami (ponad 500 oglądających relację live i 250 gratulacji), sponsorowi firmie Kosmopell Krzysztof Zacha za nieocenione wsparcie, Prezydentom Miasta Tczewa (Mirosław Pobłocki i Adam Urban) za mocne trzymanie kciuków i Wam czwórce wspaniałych: Mateusz, Kamil, Michał i Kacper jesteście wielcy! Doskonały wynik na 15-lecie klubu Arkadia.

[Arkadia Tczew]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułĆwiczenia Renegade – zawyją syreny alarmowe
Następny artykułWyprawka dla małego czytelnika