Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie zaprasza mieszkańców Tczewa w wieku 65 lat i więcej do skorzystania z bezpłatnego Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje, iż jest realizatorem programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023. Gminie Miejskiej Tczew przyznano środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa w ramach  Modułu II na kwotę 44 499 .

MODUŁ II

Celem Modułu II w „Korpusie Wsparcia Seniorów” jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”.

Czym jest opieka na odległość: Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny dzięki opasce na nadgarstek. Opaska połączona jest z telecentrum ratunkowym, w którym pracują ratownicy (tacy sami jak operatorzy numeru 112).

Opaska monitoruje parametry życiowe i wyposażona jest w :

  • Detektor upadków
  • Przycisk SOS
  • Pomiar tętna
  • Lokalizacja GPS
  • Dwustronna komunikacja głosowa
  • Czujnik zdjęcia opaski
  • Pomiar poziomu naładowania baterii

Dzięki teleopiece osoba nosząca opaskę ma całodobowy dostęp do ratowników w centrum telemedycznym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Wtedy Ratownik podejmuje natychmiastową interwencję, by udzielić pomocy użytkownikowi opaski. Sam użytkownik opaski może także wezwać pomoc w każdej chwili i z każdego miejsca, dzięki przyciskowi SOS.

Jak skorzystać z Modułu II?

Osoba która chce wziąć udział w programie Korpus Wsparcia Seniorów Moduł II musi mieć ukończone co najmniej 65 lat, musi złożyć wypełnioną kartę pacjenta wraz z podpisanym RODO druki do pobrania w biurze podawczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub ze strony www.mops.tczew.pl. Osoby mieszkające same bez wsparcia ze strony rodziny mogą skontaktować się z pracownikiem socjalnym celem dostarczenia stosownych dokumentów tel. 698-292-211 lub (58) 777 00 20 (30) wew. 128 lub 130. Do udziału w programie będą kwalifikowane w pierwszej kolejności osoby samotne i samotnie gospodarujące.

Po złożeniu kompletu dokumentów pracownik MOPS kontaktuje się bezpośrednio z klientem
w celu podpisania stosownej umowy użyczenia i pobrania „opaski bezpieczeństwa”.

MOPS

Karta pacjentaREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułŚwiadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny w okresie świadczeniowym 2023/2024
Następny artykułBasen odkryty już otwarty!