Nowe obostrzenia w walce z pandemią będą obowiązały od soboty, 27 marca do 9 kwietnia.

Od 27 marca zamknięte będą:

  • żłobki i przedszkola (wyjątkiem są medycy oraz pracownicy służb porządkowych – w ich przypadku opieka nad dziećmi ma być zapewniona, aby zachować możliwość wykonywania pracy). Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
  • salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie,
  • sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m² – dotyczy to handlu detalicznego (wyjątkiem są hurtownie i składy budowlane, które będą otwarte)

W placówkach handlowych powyżej 100 m²  oraz w kościołach będą obowiązywały większe restrykcje – 1 osoba na 20 m².

Pozostałe ograniczenia bez zmian, zamknięte są nadal:

  • hotele – z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także noclegów świadczonych w ramach podróży służbowych
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, (1 osoba na 15 m². – w sklepach do 100 m².)
  • teatry, muzea, galerie sztuki, kina,
  • baseny, kluby fitness i siłownie, stoki narciarskie, obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie. Minister zaapelował także do pracodawców, aby w miarę możliwości przechodzić na pracę zdalną.

Premier apeluje także, aby nadchodzące święta spędzić w gronie najbliższej rodziny, stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana harmonogramu odbioru odpadów
Następny artykułZ Zuzią i Julkiem w kosmosie – lekcja biblioteczna online