30 października w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej Progress pt. „Kontrasty. Siła czy moc?”.

Odwieczne pytanie: siła czy moc? W tym wyjątkowym koncercie chcemy zachęcić publiczność do pogłębionego słuchania. Koncepcja „Kontrastów” opiera się przede wszystkim na zestawieniu utworów niezwykle żywiołowych i energetycznych z kompozycjami, w których czas płynie swoim niespiesznym tempem, wprowadzając odbiorcę w rodzaj transu. Połączenie owej wyjątkowej różnorodności przestrzeni muzycznej, ukazanie jej ciążenia ku ciszy, pozwoli publiczności na nowo odkryć przestrzeń aktywnego, skupionego słuchania, przezywania muzyki. Bądźcie tego dnia z nami, by przekonać się, jak wielki i odradzający potencjał tkwi w muzycznej poetyce… – zachęcają muzycy.

Orkiestra Kameralna Progress wystąpi pod dyrekcją Szymona Morusa. Słowo o muzyce wygłosi Jerzy Snakowski.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.15. Obowiązywać będzie reżim sanitarny, z zachowaniem aktualnie panujących zasad. Obowiązują maseczki..

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu miasta Tczewa, w ramach wsparcia organziacji pozarządowych w zakresie rozwoju kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs Pomorski Gryf Gospodarczy – nabór do 26 października
Następny artykuł„Na talerzu widać, jak ciekawa potrafi być historia”