Konkurs na projekt flagi Kociewia

210

Nieformalna grupa pn. ”Kasztelania Bytońska”, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni, ogłasza konkurs na projekt flagi Kociewia.

Inicjatywa kociewskiej flagi nie jest nowa – powstała już kilka lat temu po 2. Walnych Plachandrach i miała być zrealizowana w ramach Kongresu Kociewskiego. Jednak, ponieważ projekt flagi miał być wyłoniony w konkursie otwartym, z powodu pandemicznych ograniczeń nie udało się wówczas sprawy flagi doprowadzić do finału.

Ale jest na to szansa właśnie teraz! A wszystko to za sprawą działającej od wielu lat na rzecz Kociewia „Kasztelanii Bytońskiej”, która postanowiła ogłosić konkurs na flagę Kociewia. Do współpracy w realizacji tego projektu  zaproszono przedstawicieli wszystkich kociewskich samorządów, organizacji społecznych i pozarządowych.

Niedawno – 24 maja – w gościnne progi pelplińskiej Biblioteki Diecezjalnej zjechało się liczne grono samorządowców i działaczy regionalnych z całego Kociewia, by przedyskutować sprawę flagi Kociewia. W dyskusji podczas pelplińskiego spotkania doprecyzowano regulamin i powołano komisję konkursową. Szczegółowe informacje nt. konkursu znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu.   

         

Patronat honorowy nad inicjatywą objęli marszałkowie województw Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego oraz trzech kociewskich starostów: z Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Świecia. Patronat medialny to min.: TVP 3 Regionalna z Gdańska i Bydgoszczy, Radio PiK, Radio Głos oraz regionalna prasa.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzeboje musicalowe i operetkowe zabrzmiały na bulwarze
Następny artykułTłumy na Festynie Samorządowo-Komunalnym