Konkurs na flagę Kociewia

225

Nieformalna grupa pn. ”Kasztelania Bytońska”, działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni, ogłosiła w tym roku konkurs na flagę Kociewia. Zostały już tylko dwa tygodnie na zgłoszenie projektu – termin mija 1 sierpnia. 

Lato w pełni. Zbliża się Święto Kociewia na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Niebawem też udamy się do Gruczna na III Walne Plachandry Kociewskie, a tydzień później spotkamy się na Jarmarku Kociewskim w Wirtach. W międzyczasie na Wyspie Sobieszewskiej szykuje się impreza “Sąsiedzi zza miedzy” – jak najbardziej kociewska. Do tego Piaseczno Folklor Festiwal…

Byłoby dobrze, by wreszcie Kociewiacy mogli spotykać się na swych imprezach pod wspólną flagą. Inicjatywa powstała po II Walnych Plachandrach Kociewskich, dwa lata temu. W tym roku Kasztelania Bytońska rozpisała – wespół z innymi kociewskimi  organizacjami społeczno-kulturalnymi – konkurs na flagę Kociewia. Do współpracy w realizacji tego projektu zaproszono przedstawicieli wszystkich kociewskich samorządów, organizacji społecznych i pozarządowych.

Prace należy dostarczyć do siedziby Kasztelanii Bytońskiej (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo z dopiskiem „Konkurs na flagę Kociewia”). Przypomnieć trzeba, że konkurs jest adresowany do osób dorosłych i poza samym projektem plastycznym zgłoszenie powinno zawierać także opis – uzasadnienie użycia barw i ewentualnych elementów graficznych.          

Patronat honorowy nad inicjatywą objęli marszałkowie województw Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego oraz trzech kociewskich starostów: z Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Świecia. Patronat medialny to min.: TVP 3 Regionalna z Gdańska i Bydgoszczy, Radio PiK, Radio Głos oraz regionalna prasa.    REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew otrzyma 2 mln zł na rewitalizację parku na Piotrowie
Następny artykuł Rozbudowa istniejącego terenu rekreacyjnego „Kanonka” położonego przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie