Konkurs fotograficzny pod hasłem „Cztery pory roku w Tczewie – kalendarz 2021” został zorganizowany przez Urząd Miejski w Tczewie po raz siódmy. Najciekawsze zdjęcia zostały zamieszczone w promocyjnym kalendarzu planszowym.

Zgodnie z założeniem konkursu fotografie mają obrazować walory Tczewa, pokazywać pozytywne zmiany zachodzące na przestrzeni lat oraz zachęcać do odwiedzenia naszego miasta. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród fotografów amatorów – nadesłano ponad 170 zdjęć, komisja konkursowa stanęła więc przed nie lada wyzwaniem.

Zwycięzcami tegorocznej edycji są:

  1. Roman Hudzik – I nagroda (2000 zł)
  2. Małgorzata Justa – II nagroda (1000 zł)
  3. Maciej Kulla – III nagroda (500 zł)

Ponadto w kalendarzu znalazły się prace:

  1. Justyny Dubieli
  2. Anny Krzyżanowskiej
  3. Artura Łobockiego
  4. Krzysztofa Małkiewicza
  5. Krzysztofa Mani
  6. Katarzyny Świątek

Wyróżnionym osobom przyznane zostały nagrody rzeczowe. Dodatkowo gadżety promocyjne z logo Tczewa trafią także do dwóch najmłodszych uczestniczek konkursu – Wiktorii Kosobuckiej i Mai Krzyżanowskiej.

Najlepsze fotografie posłużyły do stworzenia kalendarza planszowego na 2021, który można kupić w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. 30 Stycznia 1 w cenie 4,92 zł.

W tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację, nie zorganizowaliśmy wystawy w urzędowym holu, ale wybrane fotografie, które wpłynęły na konkurs, można obejrzeć w galerii zamieszczonej na naszej stronie internetowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do tworzenia kolejnych niestandardowych ujęć Tczewa.

Fot. Roman Hudzik

M.Ś.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrezentacja projektu budżetu miasta na 2021 rok
Następny artykułProtest: wyłączamy oświetlenie na Bulwarze Nadwiślańskim