Dzisiaj (czwartek) w godzinach 16 – 18 w Kasie CKIS bilety na koncert Adam Golicki Trio będzie można kupić z 50% zniżką! Koncert odbędzie się w piątek /29 kwietnia/ o godz. 20:00 w Klubie Muzycznym CKiS. Cena biletu ze zniżką: 15 zł.

Serdecznie zapraszamy na koncert wybitnych muzyków polskiej sceny jazzowej, czyli Adam Golicki Trio.

Skład:

Maciej Grzywacz – Guitar

Piotr Lemańczyk – Electric & Double Bass

Adam Golicki – Drums

ADAM GOLICKI – perkusista, w 2010 roku ukończył Akademię Muzyczną uzyskując tytuł magistra w muzyce jazzowej. W 2005 roku wygrał z zespołem Paul Band Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni i został oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Wraz z Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Jest także muzykiem sesyjnym grającym w przeróżnych stylach muzycznych, nagrał albumy z wieloma znanymi artystami jazzowymi, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Maciej Sikala, Grzegorz Nagorski, Piotr Lemanczyk, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Big Band gdańskiej Akademii Muzycznej. Jest członkiem formacji Confusion Project – trio, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. Do tej pory zespół nagrał 4 płyty. 2015 rok był wyjątkowym momentem w karierze Adama – wydał swój debiutancki album współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. W 2019 roku wydał drugi autorski album „Ad Complementum”. Aktualnie promuje swój trzeci, najnowszy album „Reflections”, który nagrał z wybitnymi muzykami polskiej sceny Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie i gitarze basowej oraz Maciejem Grzywaczem na gitarze elektrycznej. Płyta została wydana w 2021 roku.

Maciej Grzywacz – Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka. Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Uzyskawszy dyplom monachijskiej uczelni, został przyjęty do fundacji Yehudiego Menuhina „Live Music Now”, dla której koncertował w Niemczech jako gitarzysta klasyczny.Maciej Grzywacz ma na swoim koncie sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich to „Connected”, nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: Solo – nagrany w całości na gitarze klasycznej, Black Wine, na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Jorku. Wcześniejsze płyty: FourthDimension z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, Things Never Done, w nagraniu którego wziął udział kontrabasista Awiszaj Kohen z Nowego Jorku oraz Forces Within z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby oraz saksofonisty Macieja Sikały.

Piotr Lemańczyk – jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu, takimi jak: Walter Simth III /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans/USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen – /Izrael/, Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach, jak Downbeat, JazzTimes, Jazz Forum. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 1995r. i 1996r. w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 1996r. – nagroda za kompozycję oraz Pomorska Jesień Jazzowa 1996r., gdzie otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym eurpojeczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułIgrzyska dzieci w piłce nożnej w roku szkolnym 2021/2022 – 9-10 maja
Następny artykułPrzenośne toalety – od maja do końca października