Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie przypomina, iż od 1 lutego br. trwa nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (świadczenie 500+) na kolejny okres zasiłkowy, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

W związku z powyższym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie przypomina wszystkim osobom chcącym zachować ciągłość uprawnień do tego świadczenia, o konieczności złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy 2021/2022.

UWAGA: Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Wnioski można składać drogą elektroniczną lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, przy ul. 1 Maja 8. Do dyspozycji interesantów w dalszym ciągu pozostaje skrzynka na korespondencję, umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie biura podawczego Ośrodka. W celu usprawnienia procesu wydawania decyzji, prosimy, aby składane podania wraz z załącznikami były trwale połączone (np. zszyte zszywaczem, włożone do koperty, lub koszulki na dokumenty), opatrzone imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy i numerem telefonu do kontaktu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w dalszym ciągu zachęca do składania wniosków drogą elektroniczną. Wnioski drogą elektroniczną będzie można złożyć:

  • za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Empatia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • przez bankowość elektroniczną oraz
  • portal PUE ZUS

Szczegółowe informacje na temat zakładania profilu zaufanego, profilu na portalu emp@tia oraz procedury składania wniosków drogą elektroniczną można znaleźć na stronie: https://mops.tczew.pl/ewnioski

(MOPS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPółkolonie w szkołach – już od 28 czerwca
Następny artykułNietoperze w mieście