Społeczność ukraińska w Tczewie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już w najbliższy piątek 15 lipca, o godzinie 16:00 w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się jarmark charytatywny.

Będzie można na nim zakupić m.in. rękodzieło tworzone przez osoby pochodzące z Ukrainy. Część dochodu ze sprzedaży produktów trafi na zbiórkę finansową prowadzoną przez „Tczew dla Ukrainy”.

W ciągu ostatnich miesięcy w Tczewie powstał krótkometrażowy film dokumentalny o tczewianach zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

15 lipca o godzinie 18.00 odbędzie się premiera krótkometrażowego filmu o pomocy Polski dla Ukrainy, który został nakręcony w Tczewie. Wraz z prezentacją filmu odbędzie się występ, a także charytatywna wystawa – kiermasz ukraińskich towarów. Początek kiermaszu o 16 godzinie. Wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury i Sztuki w Tczewie.

– Ksenia Taranova, pomysłodawczyni filmu

Дорогі українці та друзі 15 липня о 18:00 відбудеться презентація короткометражного фільму про допомогу Польщі Україні, який був знятий у місті Тчев. разом із показом фільму буде виступ наших талановитих співвітчизників, а також благодійна виставка – ярмарок українських товарів, що почнеться 16:00 Це буде слушна нагода показати нашу культуру, більше познайомити з Україною і можливість презентувати себе та свою діяльність у Польщі. Подія відбудеться у Домі Культури та Мистецтва у м.Тчев Щиро запрошуємо усіх! Будемо раді зустрічі!

Piątkowe popołudnie zwieńczy pokaz filmu o ludziach z wielkimi sercami, którzy mieszkają w Tczewie. Wszystkie wydarzenia przygotowane zostały przez społeczność ukraińską, mieszkającą w Tczewie. W produkcję filmu zaangażowali się Ksenia Taranova oraz Ivan Vorchakov. Scenariusz wydarzenia przygotowała Evgeniya Buzuk. Premiera filmu o godzinie 18:00 na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Wstęp na wydarzenia jest wolny!

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułE-hulajnogi wjeżdżają do Tczewa
Następny artykułMammobus ponownie w Tczewie