Słoneczna pogoda, różnorodny asortyment, cudowny klimat stworzony przez 120 wystawców i licznych klientów – takie było Wrześniowe Targowisko zorganizowane w minioną niedzielę przez Fabrykę Sztuk.

Centrum targu stanowił Skwer Doktora Schefflera, na którym handlowano głównie odzieżą z drugiej ręki i zabawkami. Wraz z rodzicami sprzedawały również dzieci, które z dumą nosiły zawieszkę z napisem „Wystawca”. Rękodzielnicy rozstawili zaś swe kramy przede wszystkim na ul. Wyszyńskiego, oferując wyroby ze sznurka czy wełny, a także ceramikę i przepiękną biżuterię. Pojawili się również artyści malarze i rzeźbiarze.

Z kolei deptak przy ul. Dąbrowskiego należał do kolekcjonerów, którzy przybyli m.in. z Trójmiasta, Grudziądza, Elbląga, Prabut, Olsztyna, Słupska. Można było poszperać w płytach winylowych czy dawnej prasie. Oko przechodniów przykuwały ponadto obrazy, zegary, porcelana czy też przeżywające swój renesans bawione szkło.

Na ul. Mickiewicza również nie zabrakło stoisk z interesującymi przedmiotami i książkami, które trafiały po okazyjnej cenie do nowych właścicieli. Nieodłączny element targów różnorodności w Tczewie stanowi muzyka na żywo. Tym razem wystąpili: Kociewska Orkiestra Dęta TORPEDA i akordeonista Paweł Ratajek. Zainteresowaniem cieszyła się również strefa relaksu i animacji dla dzieci.

Fabryka Sztuk dziękuje partnerom wydarzenia: Zakładowi Usług Komunalnych i Straży Miejskiej.

Fot. Natalia Kuśmierczuk

(FS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułW pogoni za rekinami – spotkanie podróżnicze z Justyną Szumacher – 9 września
Następny artykułLekkoatleci SAMBORA wystartowali w drugiej części sezonu