Jacek Wiśniewski i Andrzej  Semborowski podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej otrzymali Medale „Pro Domo Trsoviensi”. O ich przyznaniu radni zdecydowali jeszcze w grudniu ub. roku, jednak ze względu na pandemię, nie było możliwe zorganizowanie uroczystej sesji.

Jackowi Wiśniewskiemu wyróżnienie przyznano za wieloletnią działalność w dziedzinie sportu, wychowanie wielu sportowców i promowanie miasta na całym świecie.

Jest wieloletnim trenerem i działaczem sportowym. Wychował wielu zawodników, którzy występowali na różnych poziomach rozgrywkowych. W  1991  został prezesem  Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambor Tczew i pełnił tą funkcję nieprzerwanie do 2008 roku. W tym czasie zawodnicy sekcji piłki ręcznej, pływania i lekkiej atletyki zdobyli wiele medali w zawodach rangi Mistrzostw Polski, przysparzając tym chluby klubowi i miastu. W 2000 roku został powołany w skład Zarządu Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej i pełni tą funkcję do dzisiaj. Za swoją sportową działalność na rzecz rozwoju sportu tczewskiego, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

Andrzejowi Semborowskiemu przyznano wyróżnienie za długoletnią działalność sportową na terenie miasta, powiatu i kraju oraz promocję miasta i powiatu poza granicami kraju.

Na przełomie lat 1960/70 trenował dziesięciobój lekkoatletyczny i zakwalifikował się do reprezentacji Polski w tej dyscyplinie.  Od 1997 roku kontynuował swoje zamiłowania sportowe w kategorii weteranów i „MASTERS”. Startując w kategorii MASTERS zdobył 23 medale, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych. Również w swojej pracy trenerskiej osiąga bardzo wiele sukcesów w pracy z młodzieżą i studentami Na szczególne podkreślenie zasługuje praca z Reprezentacją Osób Niepełnosprawnych i osiągnięte rezultaty na Paraolimpiadzie i Mistrzostwach Europy . 

M.M.



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSAMBOR FESTIVAL TCZEW
Następny artykułPRO OBYWATEL 2020 – nagroda dla Gertrudy Pierzynowskiej