Harcerska Orkiestra Dęta znowu zagra! Tym razem w pięknej scenerii parku za Centrum Kultury i Sztuki!

Serdecznie zapraszamy na  pierwszy od kilku miesięcy koncert z udziałem publiczności. Koncert w wykonaniu  Harcerskiej Orkiestry Dętej  pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej Netki odbędzie się 6 września 2020 o godz. 16.00.

HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.

Zespół  ma charakter tzw. concert band, czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.

Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata.

Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski.

Koncert realizowany będzie dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym. Ze względu na ograniczenia, ilość widzów nie może przekroczyć 150 osób, a sprzedaż biletów – w cenie 15 zł będzie odbywać się wyłącznie online na stronie ckis.interticket.pl

[CKiS]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRuszają zapisy uczestników projektu #wiktoria1920 – cyfrowe pole bitwy!
Następny artykułKociewie muzyką malowane – koncert online 5 września