Harcerska Orkiestra Dęta znowu zagra! Tym razem w pięknej scenerii parku przy Centrum Kultury i Sztuki.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy od kilku miesięcy koncert w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki. Wydarzenie odbędzie się 5 września o godz. 16.00. w parku przy Centrum Kultury i Sztuki. Usłyszymy wspaniałe kompozycje filmowe, m.in. SHALLOW, PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN CHEST czy CAN YOU FEEL THE LOVE TONIGHT. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka charytatywna dla Ewy Ziółkowskiej.

Bezpłatne  wejściówki dostępne w kasie CKiS od 30 sierpnia.

Ewa jest bardzo żywiołową, energiczną i radosną dziesięciolatką. Zabawy z koleżankami po szkole, rolki, rower, deskorolka były na porządku dziennym. Cechuje ją niespotykana empatia. Z Rodzicami  brała udział w wielu akcjach charytatywnych, których celem była pomoc innym dzieciom czy zwierzętom. Przez wiele miesięcy nie ścinała swoich pięknych włosów, by oddać je dla Fundacji Rak’n’Roll, co uczyniła zaledwie 3 miesiące temu. Teraz to Ewka potrzebuje naszej pomocy. U dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu.

Koncert poprowadzi Kamil Wicik.

HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.

Zespół ma charakter tzw. concert band, czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.

Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata.

Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułShort Waves on Tour 2021 – pokaz filmów
Następny artykułMieszkańcy Tczewa bawili się na dożynkach