17 maja o godzinie 11.00, będzie miał miejsce finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się online.

Podobnie jak w zeszłym roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie finału w przestrzeni wirtualnej. Transmisja dostępna będzie na profilach facebookowych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Zaprezentuje się 15 zespołów oraz 5 solistów. Uczestnicy przygotowywali występy nawiązujące do tematu przewodniego „Na ziemi pełnej cudów”. Galę, z malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, poprowadzą Anna Dymna i Lidia Jazgar.

Zwycięzcą z I regionu eliminacji został zespół Przyjaciele. Grupa została stworzona specjalnie na potrzebę uczestnictwa w „Albertianie”. Nazwa nawiązuje do silnych więzi pomiędzy jej członkami. Aktorzy to seniorzy, którzy na co dzień uczęszczają do Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Niepodległości w Tczewie. Wcześniej każdy z uczestników miał już przygodę ze sceną i odtwarzaniem roli. „Przyjaciele” zaprezentują nam etiudę pod tytułem „Wezwij mnie”.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową:  https://mimowszystko.org/ oraz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mimowszystko

(Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMiasto pomoże działkowcom w sfinansowaniu odbioru odpadów
Następny artykuł1 Liga Kobiet – Walkower na korzyść Pogoni i niestawienie się SWD Wodzisław Śląski