W sobotę, 27 marca już po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF, tym razem pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”. Godzinę dla Ziemi zapoczątkował WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody), który w 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut.

Przyłączamy się do tej proekologicznej akcji i w sobotę o godz. 20.30 na godzinę wyłączymy oświetlenie Urzędu Miejskiego – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Zachęcam tczewian do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i do oszczędzania energii. To tylko symbol, ale pokażmy, że zależy nam na naszej planecie i na czystym Bałtyku.

Na stronie internetowej inicjatywy można także podpisać specjalną petycję do premiera Polski Mateusza Morawieckiego o objęcie przez Polskę przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska morskiego Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej oraz w kwestii zapewnienia zrównoważonego rybołówstwa, w myśl celów Wspólnej Polityki Rybołówstwa.

Zobacz więcej:

https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDom Przedsiębiorcy zaprasza na spotkanie: Biznes od kuchni – spotkanie online!
Następny artykułZmiana harmonogramu odbioru odpadów