Tczewski Bulwar Nadwiślański po raz kolejny zapełni się okrzykami radości i szczekaniem podekscytowanych psich sportowców. 14 oraz 15 sierpnia odbędą się IV Ogólnopolskie Zawody Flyball – wyścigi psich sztafet, pod patronatem prezydenta  Tczewa Mirosław Pobłockiego oraz Polskiego Związku Flyball.

Organizatorem zawodów jest tczewska drużyna Ultra Flyball Team, która od lat promuje ten sport organizując jedne z największych imprez tego typu w kraju.

Czym jest flyball? Jest to jedyny psi sport drużynowy, podobny do ludzkiej sztafety. W drużynie mamy 4 psy, które muszą pokonać przeszkody, odbić się od boksu, złapać w locie piłkę i powrócić przez przeszkody do właściciela, który czeka na niego z ulubionymi zabawkami. Najważniejszy jest jednak moment mijania się psów na fotokomórce. Wtedy widać zaufanie, jakim darzą się psy, gdy przebiegają obok siebie „włos w włos”.

Tor, w obie strony, ma długość 31,1m, a najszybsze psy pokonują go w 3,5 sekundy. Z tego wynika, że osiągają zawrotną prędkość 32 km/h, a przecież w momencie odbicia od boksu prędkość maleje prawie do zera.

Dla takiego widowiska warto przyjść na tczewski Bulwar Nadwiślański – już od godz. 11 w sobotę.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiblioteka plenerowa zaprasza
Następny artykułKino plenerowe w parku CKiS