Troska o środowisko jest jednym z podstawowych założeń społecznej odpowiedzialności biznesu największego pracodawcy w Tczewie. Flex co roku organizuje inicjatywy służące promocji postaw proekologicznych wśród pracowników. Tym razem firma zachęciła ich do wspólnego siania łąki.

Łąki w miastach mają szereg zalet. Pozwalają walczyć ze smogiem oraz skutkami zmian klimatycznych. Wyłapują pyły i skutecznie magazynują wodę opadową. Dzięki kolorowym kwiatom uatrakcyjniają przestrzeń, a także dają schronienie owadom zapylającym.

– Nasza firma chętnie angażuje się w proekologiczne inicjatywy. Co roku realizujemy różne aktywności związane z ochroną środowiska, od prostych, związanych z oszczędnością zużycia papieru w firmie i zbiórki elektroodpadów, przez projekty redukujące zapotrzebowanie na energię elektryczną, po budowanie świadomości wśród pracowników i ich rodzin – powiedział Bartosz Zelek, kierownik BHP i Ochrony Środowiska we Flex Poland.  – Tym razem postanowiliśmy wykorzystać nasz niezagospodarowany teren na łąkę kwietną.

25 maja, pracownicy oraz zarząd Flex Poland zasiali łąkę przy ulicy Malinowskiej, która zajmie 4000 m2. Zakwitną na niej m.in. mak, rumianek, kąkol, dziewanna, chaber, babka lancetowata oraz różne gatunki traw.

– Łąki kwietne są zdecydowanie bardziej ekologiczne i ekonomiczne niż utrzymanie zielonych trawników. – dodaje pan Zelek. – Nie wymagają częstego podlewania ani koszenia. Dzięki temu pozwalają zaoszczędzić wodę oraz ograniczyć spaliny emitowane przez kosiarki. Dodatkowym pozytywnym aspektem, jest urozmaicenie przestrzeni przez kolorowe kwiaty oraz pomoc w przetrwaniu owadów, w szczególności pszczół, których liczebność z roku na rok maleje oraz trzmieli, które podlegają częściowej ochronie gatunkowej.

Flex kładzie nacisk na społeczną odpowiedzialność biznesu. Potwierdzeniem tego są ostatnio zdobyte nagrody: Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej w gminie Tczew i gminie Pelplin, które zostały przyznane na początku 2021r. W ciągu ostatniego roku, firma skupiała się na pomocy lokalnej społeczności, przekazując ponad 80 000 masek twarzowych, a Fundacja Flex przekazała grant w wysokości niemal 40 000 zł dla Szpitali Tczewskich na zakup respiratorów.

[Flex Poland]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGmina na 5 i Grunt na medal – Tczew aktywny na mapie inwestycyjnej Polski
Następny artykułZbadaj się i zyskaj spokój