30 listopada br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Firma Dobrze Widziana” organizowanym przez Business Centre Club. Wśród nagrodzonych firm był Flex z Tczewa.

Celem konkursu „Firma Dobrze Widziana” jest promowanie przedsiębiorstw, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod jej komunikowania.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to temat szczególnie bliski naszej firmie, dlatego cieszymy się z otrzymania tego tytułu – powiedziała Ewa Latkowska, dyrektorka HR Flex Poland. – Nasze ostatnie działania są głównie skierowane na zatrzymanie rozprzestrzeniania Covid-19. W tym celu przekazaliśmy ponad 100 000 jednorazowych masek twarzowych szkołom, domom pomocy społecznej, szpitalom i organizacjom pozarządowym, a nasza Fundacja Flex przekazała grant na zakup trzech respiratorów dla Szpitali Tczewskich S.A. Dodatkowo staramy się aktywować podopiecznych Spółdzielni Socjalnej HECA, którzy po raz kolejny przygotowują dla naszych pracowników oraz partnerów biznesowych paczki świąteczne. Zapraszamy również lokalne domy pomocy społecznej do wystawiania swoich rękodzieł na organizowanych przez nas wewnętrznych jarmarkach. Poza tym m.in. dzięki wsparciu Fundacji Flex odbyła się w naszym mieście gra miejska „Drzewa dla Tczewa”, czy też kolejna edycja „MIŁO w mieście” i „Rowerem do Pracy”.

To już kolejny tytuł „Firmy Dobrze Widzianej” przekazany firmie Flex. Pierwszy został przyznany w 2019 roku. Warto jednak zaznaczyć, że Flex za swoje działania CSER jest nagradzany przez inne organizacje. Miesiąc temu otrzymał wyróżnienie w konkursie Gryf Gospodarczy w kategorii „Lider Społecznej Odpowiedzialności”, a w zeszłym roku otrzymał nagrodę „Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej” od gminy Tczew i Pelplin.

Więcej informacji na temat konkursu „Firma Dobrze Widziana”: https://www.bcc.org.pl/final-konkursu-firma-dobrze-widziana/

(Flex)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpotkanie Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Następny artykuł„Cztery pory roku w Tczewie” – mamy zwycięzców i kalendarze