Tłumy tczewian uczestniczyły w Festynie Samorządowo-Komunalnym, który odbył się 27 maja na Bulwarze Nadwiślańskim. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a publiczność bawiła się podczas koncertów Viki Gabor i Michała Szpaka.

Gwiazdy wieczoru zgromadziły ok. 7-tysięczną publiczność. Zanim jednak rozpoczęła się część koncertowa, bulwar opanowały dzieci.

Urząd Miejski w Tczewie przygotował dla najmłodszych koło niespodzianek –  strefę malucha oraz stanowiska do zaplatania warkoczyków i malowania brokatowych tatuaży. Dodatkowo była bezpłatna wata cukrowa, popcorn oraz kawa i herbata.   Warsztaty i różnego rodzaju konkurencje dla dzieci  prowadziły Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fabryka Sztuk, a także Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Straż Miejska,  Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Zakład Utylizacji Odpadów Stałych zaprezentował symulatory i ekologiczne koło zagadek. Przy stanowisku Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego można było wykonać zdjęcie w fotobudce, zaś Zakład Usług Komunalnych wystawił urządzenia, na których pracują.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Tczew zapraszał na bezpłatny popcorn oraz kawę i herbatę. Młodzież aktywnie włączyła się w festyn samorządowo – komunalny i ucharakteryzowała się w najbardziej popularne postacie z bajek oraz superbohaterów. Poszukajcie Batmana, Supermana, Spidermana, Królewnę Śnieżkę oraz Elsę i Annę z Krainy Lodu. Uczennice CKZ Nauka zaplatały warkoczyki i malowały dziecięce buzie.

Wincentyńska Młodzież Maryjna, działająca przy parafii św. Józefa w Tczewie sprzedawałą gofry, lemoniadę i mrożoną herbatę, chcąc zebrać środki na swój wakacyjny wspólnotowy wyjazd w góry.

Podczas pikniku byłą możliwość dołączenia do bazy dawców szpiku DKMS. Atrakcje dla dzieci przygotował także Powiatowy Urząd Pracy.

Organizatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z jednostkami i spółkami komunalnymi (Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Straż Miejska). Do współpracy włączył się także CKZ Nauka, OHP, Clean-Bud, PUM, WestRock.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPiknik polsko-ukraiński na Górkach – 3 czerwca
Następny artykułRodzinne Święto Dziecka – 3 czerwca