Założeniem festiwalu, którego druga edycja odbędzie się 6 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, jest prezentacja gitary oraz instrumentów jej pokrewnych przez pryzmat różnych gatunków muzycznych.

Integralnym elementem jest ogólnopolski konkurs dla twórców piosenek (songwriterów), który stanowi stotny element promocji festiwalu oraz miasta. W tym trudnym dla produkcji „na żywo” czasie, dokładając wszelkich starań, aby zachować ciągłość projektu, organizatorzy proponują nieco „skompresowaną” edycję festiwalu Gitarowy Shot.

Program

  • KONKURS SINGER-SONGWRITER
  • KONCERT PILICHOWSKI BAND
  • KONKURS SINGER-SONGWRITER

Forma twórczości znana od stuleci po raz kolejny przeżywa na świecie swój rozkwit, za sprawą rosnącej popularności nurtu singer-songwriter. Tczewski konkurs skierowany jest do twórców i wykonawców autorskich piosenek. Ma za zadanie promowanie tej prostej, a zarazem pięknej i skutecznej formy aktywnego, twórczego obcowania za sztuką.

Mimo gitarowego profilu festiwalu, którego częścią jest konkurs, posiada on otwartą formułę instrumentalną i może w niej wystąpić autor-wykonawca z dowolnym instrumentem gitarowym, określonym w regulaminie.

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Wykonawcy posługujący się w piosenkach językiem innym niż polski czy angielski, do zgłoszenia dołączają tłumaczenia tekstów na język polski lub angielski. W składzie jury konkursowego zasiądą osobowości, reprezentujące różne spojrzenie na materię muzyczną i literacką.

  • KONCERT WOJTEK PILICHOWSKI BAND

Wojtek Pilichowski to znany polski gitarzysta basowy, kompozytor i producent. Od 1994 roku nagrał 14 solowych albumów w tym również trzy koncertowe wydawnictwa live na DVD. Sprzedane zostały one w ilości ponad 100 000 sztuk. Wojtek znany jest ze współpracy z wieloma artystami. Brał udział w nagraniach ponad 200 albumów, które sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Przez wiele lat grał na znanych festiwalach na całym świecie, m. in. Bass Player Live – Nowy York i Los Angeles, Euro Bass Days – Verona, Java Jazz Festival – Indonezja, Castel Jazz Festival – Klaipeda oraz w wielu miastach świata jak Tokyo, Szanghaj, Sao Paulo, Vancouver, Astana, Bogota, Santiago. Wielokrotnie nagradzany, w tym 16-krotnie jako najlepszy polski basista. Aktualnie prowadzi dwa projekty – Pilichowski Band oraz Jericho Brass Collective. Jest autorem dwóch książek oraz płyt DVD o tematyce gitary basowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne na całym świecie. Album Electro Step, wydany w roku 2015, jest innowacyjnym połączeniem muzyki fusion jazz oraz electro, natomiast Early Tapes to wydawnictwo z wcześniej nie publikowanymi nagraniami z lat 92-94. Ostatni album solowy Wojtka Pilichowskiego nazywa się Vandal. Ta płyta to powrót do tradycji muzyki fusion z elementami folkowej muzyki ludowej z górskiego regionu Pieniny.

BILETY: 20 zł

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpacer i warsztaty ogniowe na Górkach
Następny artykułKryte lodowisko już czynne