Fabryka Sztuk zaprasza na ferie zimowe online.

W weekendy proponujemy interaktywne karty pracy, zgadywanki, puzzle. Dzięki temu dzieci poznają bliżej Fabrykę Sztuk. Dowiedzą się, co produkowano niegdyś w zabytkowych budynkach przy ul. 30 Stycznia 4 oraz przyswoją kilka ważnych pojęć związanych z pracą muzealnika.

Pierwszy tydzień ferii – to literackie spotkanie z twórczością Romana Landowskiego, miłośnika Kociewia, poety, autora podań kociewskich. W filmikach i słuchowiskach przedstawimy wybrane legendy i baśnie regionalisty.  Każde spotkanie – to także zabawa z plastyką. Pokażemy, jak zostać ilustratorem, jak wykonać pacynkę czy też ulepić z plasteliny postać z bajki. Dzieci zachęcamy do aktywnego spędzenia ferii. Każdy, kto wykona wszystkie zadania, sfotografuje efekt swojej pracy i prześle zdjęcia mailem do Fabryki Sztuk, weźmie udział w konkursie. Do wygrania „artpakiet”.

W drugim tygodniu ferii zainspirujemy dzieci, w jaki sposób można dać drugie życie różnym przedmiotom. Wykonamy kilka drobiazgów, np. przybornik na biurko z plastikowej butelki czy też podstawkę pod jajko. Wraz z szafą pełną nagród czekamy na zdjęcia prac dzieci i ich autorskie pomysły na recyklingowe drobiazgi.

Spotykamy się codziennie od 2 do 17 stycznia o godz. 10.00 na fanpage’u Fabryki Sztuk.

(Fabryka Sztuk)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZgłoś kandydatów do Nagród Wolontariatu Powiatu Tczewskiego za 2020 rok
Następny artykułKulturalnie w onlajnie – ferie w CKiS