W Światowym Dniu Kosmosu Fabryka Sztuk ogłasza konkurs plastyczny. Można przedstawić gwiazdy, planety, układy planetarne, a także postacie związane z Kosmosem, np. Mikołaja Kopernika.

Być może pojawią się wizje wszechświata rodem z science fiction.

Inspirację znajdziemy na wystawie „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”, która dostępna jest w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4. Przy pomocy projekcji 3D pokazujemy główne założenia układu geocentrycznego. Z kolei w celu prezentacji układu heliocentrycznego zbudowaliśmy makietę z ruchomymi planetami i stworzyliśmy projekcję multimedialną opowiadającą o Wszechświecie – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Prace mają być wykonane w dowolnej technice plastycznej płaskiej. Opiekun uczestnika musi dostarczyć drogą mailową kartę zgłoszenia oraz dokładnie wykonane zdjęcie pracy i dwie fotografie dokumentujące etapy jej powstawania. Jury oceniać będzie m.in. pomysłowość i oryginalność.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z kl. 0-8. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 czerwca. Do wygrania zestawy plastyczne, maskotki i gadżety.

Regulamin dostępny na: www.fabrykasztuk.tczew.pl

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUsuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Tczewa w 2020 roku
Następny artykułSesja Rady Miejskiej – 28 maja