Z okazji Dnia Tczewa, który obchodzimy 30 stycznia na pamiątkę przybycia wojska polskiego pod dowództwem gen. Józefa Hallera do Tczewa, co przypieczętowało powrót naszego miasta do Polski w 1920 roku po wielu latach zaboru pruskiego, Fabryka Sztuk przygotowała kilka propozycji:

– wystawę Generał Józef Haller i Błękitna Armia można zwiedzać bez wychodzenia z domu. Udostępniamy online kody QR http://new.fabrykasztuk.tczew.pl/wystawy-biezace/general-jozef-haller-i-blekitna-armia/ zawierające odnośniki do szczegółowych materiałów (opisów i zdjęć) dotyczących powstania Błękitnej Armii, gen. Józefa Hallera i powrotu Pomorza do Polski w 1920 roku, a także do filmu „Błękitna Armia” (produkcja: Fundacja Wiedza-Rozwój-Bezpieczeństwo w ramach projektu „Polskie drogi do niepodległości”, sfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Ekspozycja dzięki patronatowi Centralnej Biblioteki Wojskowej). Wystawa eksponowana w arkadach na placu Marsz. J. Piłsudskiego została przygotowana w minionym roku przez Radosława Wieckiego i Aleksandrę Ujazdowską;

krzyżówkę online, która powstała w oparciu o wystawę „Tczew. Zapamiętani i znani” dostępną na Bulwarze Nadwiślańskim. Każdy, kto poprawnie rozwiąże hasło, będzie mógł wziąć udział w konkursie, który potrwa do 7 lutego. Szczegóły pojawią się w najbliższy wtorek na www.fabrykasztuk.tczew.pl oraz fanpage’u Fabryki Sztuk.

Krzyżówka: https://tiny.pl/rjqkz

[FSz]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFabryka Sztuk online – Okiem historyka: Pociąg pancerny „Hallerczyk”
Następny artykułFabryka Sztuk ponownie otwarta